Harry Potter a útěk do minulosti

9. června 2008 v 15:57 | Literník |  Rýpavá Lit
Na blogu BAMI, který v poslední době navštěvuji celkem často, jsem narazila na několik parádně oglosovaných povídek. Vybrala jsem jednu s názvem Harry Potter a Útěk do minulosti, u které jsem se opravdu velice pobavila. Holt, autorky glosů se ve své práci opravdu vyznají. Další tvorbu Babu a Kami (včetně pokračování Útěku do minulosti) naleznete na jejich blogu, www.bami.blog.cz. Přeji přeji příjemné počtení a autorkám glosů hodně štěstí při jejich příští tvorbě.

Autor: Lyli
Glosa: Bami

Babu modrá
Kami červená (či hnědá)
1. Útěk čárek, spisovných slov a smyslu povídky No to jsi mi opravdu dodala chuť ke čtení, Babu
Něco k povídce. Když bylo Harrymu patnáct let, tak se zjistilo, že jeho otec je Lord Voldemort. Voldemort A do třetice - Voldemort. si Harryho vzal sebou do sídla. Tomu se říká rychlý úvod do děje. No jasně, to je pro ty, kteří se nemohou dočkat samotné povídky. Škoda jen, že k nim nepatřím...
Harry už to nemohl vydržet. Tolik špatných povídek. A ještě více o něm. V Temném sídle byl už přes rok a jeho rodiče se k němu chovali hůř než k odpadku. Až kdyby se k němu chovali jako autorka k povídkám, začala bych ho litovat. Ne, Babu. TY bys ho nelitovala ani tehdy...Jeho otec, Lord Voldemort z něho chtěl mít smrtijeda, Toho určitě ne. Maximálně Smrtijeda. Třeba tím autorka chtěla vyjádřit něco v tom smyslu, že Voldemort toužil po malém kapesním Smrtijedovi...No tak možná ne, ale já se snažila! ale nedařilo se mu to. Nechci rýpat, ale co třeba věštba? Vzájemná nenávist? A teď jenom kvůli tomu, že je jeho otec, budou spolu zadobře? Detailisto...Jeho matka Kristyn Raddleová Co mají všichni s Kristyn Raddleovou? Nejdřív Ginny, teď Lyli. Asi jsme ty knížky nečetly pořádně. Třeba tam někde je zmínka o Voldyho přítelkyni či manželce...se k němu chovala stejně. Harry zrovna stál u zrcadla. No vážně, to musím vyzkoušet. Až na mě budou všichni škaredí a zlí a já už to nebudu moct vydržet, hupnu před zrcadlo. Je vlastně vcelku logické jednání v podobné situaci...Díval se na svoje tělo, které bylo poseté ještě nezahojenými ranami a nespočet jizvami. Hlavně na zádech měl jizvy A on si vidí na záda? No samozřejmě, Voldy písknul a Pottřík teď chodí s hlavou otočenou o sto osmdesát stupňů. od ohnivého biče svého otce, když "zlobil" neváhal ho použít. Nechápu. Já rovněž ne. A nechce se mi pouštět do nesmyslných teorií. Harry se hodněkrát pokusil o útěk, ale vždy ho chytili. To je logické, jinak by tu teď nebyl, že...Měl plán jak se dostat do minulosti, ale nevěděl jak ten plán zrealizovat. A jaký? Já bych to ráda věděla. No přece plán útěku do minulosti. Nech se překvapit ;) Hledal v knihovně. Byl tam celé dny, Voldemort měl radost (Myslel si, že přišel k rozumu.). Taky bych měla radost, kdyby můj úhlavní nepřítel studoval a byl čím dál tím chytřejší...Ale no tak, Voldy je přece milující otec! Harry se oblékl a mašíroval si to opět do knihovny. Levá, levá, levá, pravá, levá...No moment, když tam byl celé dny, jak je možné, že tam teď šel? Harry v knihovně opět marně hledal. V knihovně Salazara Zmiozela, Mám vidiny nebo tam chybí "j"? která tu byla do teď Ještě že ne "kte rá" nebo "by la"..., se hodně špatně hledala kniha, která není o černé magii. Knihovna totiž byla plná černá magie. Ať tam těch knihoven není málo. Harry si všiml knížečky, která tam nedávno nebyla, toho by si Harry všiml. Ještěže si nevšiml důmyslně ukryté lopaty. A důmyslně ukryté Babu, která tu lopatu drží a ve tváři má fanatický výraz...Jmenovala se cestování časem Chudák knížka. Ani to velké písmenko v názvu nedostala... Harry ji okamžitě vzal a našel si obsah. Byly tam jen tři způsoby.
Obraceč času..............5
Kouzlo Time No to je mi název *Raději tu "originalitu" nekomentuje*.................10
Krystal roků.................15
To nebyla knížka, ale letáček...Vždyť to mělo zhruba 20 stránek...Harry se zamyslel, Obraceč času nepřicházel v úvahu, protože ho nemohl sehnat stejně na tom byl krystal roků a interpunkce a velká písmena. Ne! Fakt? Harry začal číst o kouzlu Time.
Kouzlo Time je velmi náročné kouzlo. Už jenom ten složitý název. Vskutku, to musí dát práci, vyslovit to správně...Vymyslela ho Rowena z Havraspáru, ale už je, tak staré, že si ho málokdo pamatuje To možná ano, ale čárky ve větách ani jejich používání snad ještě v zapomění neupadlo!. Mno, nevím, ale myslím, že "Time" si snad musí pamatovat každý, ne? Je ovšem velmi náročné, věčina Věčina rozhodně ne. Panebože... kouzelníků, kteří kouzlo zkusily, byly v bezvědomí nebo zemřely. Líbí se mi dělat pomlčky pro kolegyni, takže tady je - Kolegyně děkuje. Ale dnes moc řádit nebude, nemá sil ani slov. Asi si založí nový anonymní e-mail a bude zasílat Ginny, Lyli a některým dalším vlastnoručně vyrobený seriál o českém pravopisu...Sice nedoufá v nějaký velký úspěch, ale něco by se s tím dělat mělo...Kouzlo Time má další nevýhodů. Ještě vědět, co "nevýhodů" je...Třeba se to dozvíme později :)) Nedá se určit, kde se objevíte. Na Marsu, pod vodou, možná na onom světě, takže bacha na to. Může to být már ??? roků dozadu muže to být, ale i staletí. Autorka zná jenom "már" sloves, jak se tak dívám a ty používá znovu a znovu. A o správném používání čárek zjevně nemá ani "máru".
Zbytek Harryho ani trochu nezajímal ani kde se objeví. Ani jestli tam nebude Babu vybavená lopatou a pánví. A Kami sedící u ovládání parního válce. Bylo mu to upřímě Už mne nudí ty chyby opravovat. Mě to rozčiluje. V čem to píše? Vždyť ve Wordu je kontrola pravopisu! To je takový problém si to po sobě přečíst? jedno. Hlavně, aby byl odtud co nejdál a pochyboval, že otec ho bude hledat v minulosti. Takového nezdárníka bych raději nehledala vůbec! Ale autorku si najdu, ta se přede mnou neschová v žádném čase! Měl pokušení provést kouzlo už teď, ale ještě si musel zbalit.Autorka je asi velmi nerozhodná a udělala kompromis ze "zabalit" a "sbalit". Ale někdy to není to nejlepší řešení. Ještě mohla použít výrazu "sabalit". Otázka je, co by bylo horší. Harry si vzal do ruky knihu o černé magii a znechuceně asi stejně jako já tento výtvor ji pozoroval Tak proč ji teda bral? . Do knihovny vešel Lord Voldemort, tak okamžitě změnil výraz na zalíbení. *Snaží se pochopit tuto větu. Marně.*
,,Já věděl, že jsi přišel k rozumu " řekl Voldemort, když si všiml knihy černé magie.
,,Zdravím otče " pozdravil Harry s knihou černé magie. Ať jí tam není málo.
,,Ahoj Takový běžný výraz ve Voldemortově slovníku..., chci ti jen říct, že za pět minut bude snídaně a jestli přídeš pozdě nedostaneš ani banán " Panebože, kolik je Voldemortovi? Pět? A co autorce? Tři? řekl a odešel.
Harry to tak moc nebral. Přesto, už raději teď si šel obléknout temně černý hábyt ??? Já mám temně černou pánev a s ní temně černé úmysly. , stejný jako má Voldemort (když nepočítáme velikost). Když byl oblečený, tak šel na snídani. Po cestě potkal mnoho obrazů i samotného Salazara Zmijozela. Celé Temné sídlo bylo (podle Harryho) velká temná kobka. Už nemám sílu dopisovat další "temné". Nad autorkou , kterou čeká temná budoucnost, pluje takový temný mrak. A co nevidět z něj udeří. Když dorazil do jídelny, tak tam byl pouze otec a matka. Někdy jsou v jídelně Voldemortovy lopaty a pánve, ale toho dne si je vypůjčily dvě šílené glosátorky nejvěrnější smrtijedi, kteří přišli na přání svého pána. Dnes byla jídelna téměř prázdná.
,,Zdravím, matko tebe též zdravím otče " řekl Harry a několikrát se musel kousnout do jazyku To trošku vysvětluje znění pozdravu..., aby to neřekl nenávistně. Tak to by to pak vypadalo asi takhle:
"Au, zdravím, au, matko au tebe též zdravím au au otče."
Ne?
Harry si si A ještě jednou - si! Nevysmívej se autorčině vadě řeči, koktání není ničím ostudným!na talíř dal dva tousty a začal jíst. Při jídle nepadlo žádné slovo. Obvykle se u nich doma nějaké k zemi snáší, ale dnes ne a ne. Jen matka s otcem si tam něco šuškali, ale Harry neměl možnost je slyšet, protože seděl na druhé straně stolu. Naštěstí. Nechtěla bych ten dialog vidět.
,,Rozhodli jsme se synu, že budeš chodit do školy černé magie " řekl Voldy (Voldemort je moc dlouhý). A proto je to lepší vysvětlit, to je totiž daleko kratší. *nechápavě hledí na monitor, ale ta slova tam jsou pořád*
Harry se musel hodně ovládat, aby něco nepěkného neřekl. Raději jen kývl, rozloučil se a odešel. Odešel do svého pokoje si zabalit. Odešel - Old Harry. Já asi taky každou chvílí odejdu, nemám na to nervy...Vytáhl svůj starý kufr a začal balit. Věci tam doslova naházel a bylo. Teď si už jen vytáhl hůlku a vykřikl Time. *záchvat smíchu* Hrozně složité kouzlo. Opravdu, podle toho, jak to ta knížka popisovala, bych čekala, že samotné formuli bude předcházet aspoň půlhodinový rituál...Začalo se to sním točit až se objevil v prd...raději nic ......
Jediné moje štěstí bylo, že ta "povídka" byla krátká. Jinak bych nevydržela.
Děkuji autorce, že je její výtvor členěn na takové krátké úseky. Být to delší, asi mě v půlce odvezou...Nebo možná vynesou nohama napřed...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 三千代中村 三千代中村 | Web | 19. ledna 2009 v 2:32 | Reagovat

XDDDDDDD *kroutí se v posteli jako žížala ve svém poslední tažení*

tak tohle bylo doopravdy okouzlující xD jedině bych snad ještě poznamenala ...

,,Po cestě potkal mnoho obrazů i samotného Salazara Zmijozela." Jediné štěstí, že tam autorka nenacpala čárku :D

jzdvihám glosártorkám palec :D

2 *Schoki *Schoki | Web | 11. září 2009 v 22:02 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama