Avatar

14. června 2008 v 9:47 | Literník |  Filmové postřehy
Avatar
Nechť si říká kdo chce co chce, mě tenhle film naprosto okouzlil. Ano, bez mučení se přiznávám, že jsem nenasytný konzument komerčních amerických sci-fi trháků. Dokažte mi, že tímto postojem klesám v žebříčku inteligence!
Že děj filmu je prakticky o ničem, jsem se dočetla už nesčetněkrát, ale zahazovat film, (či jakékoliv dílo: obraz, knihu...) jen proto, že nemá hlubokou myšlenku (nebo obsahuje myšlenku zcela prvoplánovou) je dle mého soudu mimo. Film (a umění vůbec) sloužil vždy především k zábavě. To, že se jeho prostřednictvím dá sdělit i něco víc, je jen třešničkou na dortu.

Avatar splnil svůj účel. Uchvátil efekty, dojal, pobavil, napínal...Knihomolsky řečeno: vyvolal estetický vjem. Dokázal většinu nadchnout a věřím, že jsem nebyla jediná, která po odchodu z kina toužila vystřelit se na Pandoru, popřípadě si alespoň pořídit to velké, okřídlené cosi a létat v oblacích. 
Také hudba mě naprosto dostala. Ať mě zarputilí přívrženci Autorského klubu upálí jako největšího kacíře pod sluncem, já si to video nemůžu dovolit nepřidat (o obrázku nalevo už ani nemluvě. Kdyby si někdo náhodou stěžoval, tak jsem se s tím obrázkem jakože dřela ručně...)
Píseň je výtvorem autora, který se podílel i na známém titanicovském slaďáku. Je pravda, že ani v tomto případě se skladatel nevyhnul "ploužákovému" znění. Přestože v instrumentální verzi použité ve filmu skladba zní daleko lépe, v podání Leony Lewis mi taktéž nahání husí kůži:o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yuuri ^^ Yuuri ^^ | Web | 5. července 2010 v 13:03 | Reagovat

V tom s tebou nesouhlasím.
Je pravda, že sis u mě neklesla v mém žebříčku, protože každému se líbí něco jiného.
Ale tento film byl podle mě vytvořen jen díky efektům. Mě se zdál příběh nudný, předvídatelný a až směšný.
Dlouho jsem se vyhýbala tomuto filmu, až jsem byla donucena se na něj kouknout, když jsme na něj šli se školou do kina. Je pravda, že nelituji toho, že jsem ho viděla, protože efekty a prostředí plné fantazie byly fantastické, ale určitě bych na to nešla znova. Jednoduše mi příběh lezl na nervy, možná je to kvůli tomu, že jsem veliký kritik lidských vlastností.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama