I průměrně vzdělaný člověk...kopíruje

10. června 2008 v 13:11 | Literník |  Můj pohled
Kopírky, kopírky, kopírky. Věčné to téma, na které můžeme diskutovat hodiny, bohužel nikdy situaci nevyřešíme. Ať se budeme snažit jakkoliv, stále budou existovat lidi s mírnou úchylkou na klávesnicovou zkratku CTRL+C. Takže co dělat? Je jen jediná možnost: vysmát se jim a tím jim dát jasně najevo, jak jsou ubozí. A to je tématem mého článku: vysmát se lidem, kteří na kopírování opravdu ,,dojeli" a v očích inteligentních čtenářů klesli pod úroveň záchodové mísy. Přináším konkrétní ukázku toho, jak se z vás během chvilky může stát podprůměrně vzdělaný člověk.

Bylo to nedávno, co jsem hledala bližší informace o deseti egyptských ranách a kupodivu jsem nalézala odkazy na články o filmu Mumie. Jeden z nich jsem si pročetla a teprve na konci jsem konečné dospěla k očekávané zmínce o deseti ranách. Čekalo mě vtipné zjištění:
,,Bohužel ve filmu najdeme i několik věcí, které nejenže úplně nesedí, ale vyloženě bijí do očí (uší). Tak třeba se tam hovoří o deseti egyptských ranách. I průměrně vzdělaný člověk ví, že jich bylo pouze sedm. Upřimě nevím, co si mám o takovémto přehmatu myslet."
Zato já jsem věděla, co si mám myslet o autorce blogu. Napsala jsem ji do komentářů informace o tom, jak to s těmi ranami skutečně je (pro nevědoucí - egyptských ran je skutečně deset), a z blogu jsem urychleně pádila jinam. Jenomže zjištění o chabých vědomostech blogařky v okruhu biblické historie rozhodně nebylo tím, co se mnou seklo z židle na zem. Když jsem do vyhledávače zadala již hledané téma, kupodivu se mi objevily odkazy na tutéž recenzi. Zhlédla jsem tak několik desítek blogů, jejichž majitelé mají na deset egyptských ran buď stejný názor nebo stejnou oblibu v kopírování (můžete hádat třikrát, která možnost je správná.) Nejenže tak všichni zkopírovali článek s chybou, ale navíc ze sebe sami udělali šašky prohlášením v posledních dvou větách.
Takže vzkaz pro všechny, kteří dosud rádi přebírají články z jiných blogů: nebuďte líní a vytvářejte vlastní články s vlastními názory, abyste nedopadli jako řada blogařů, jejichž úroveň z průměrnosti padla na podprůměrnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žozefa Žozefa | Web | 10. června 2008 v 18:53 | Reagovat

Ještě před půl hodinou bych dala ruku do ohně za to, že jich bylo skutečně deset, ale když se na tolika nepochybně "upe nejvíc kůl" blogíscích objevuje, že sedm, tak nevím, nevím.

2 Polgara Polgara | Web | 12. června 2008 v 18:26 | Reagovat

Tady by se hodilo pořekadlo "Rychle všichni sborem, za tím prvním volem!"

Celkem to vystihuje situaci, nemyslíte?

3 Literník Literník | 12. června 2008 v 19:28 | Reagovat

Celkem? Řekla bych, že dokonale:o)

4 wlkeR wlkeR | Web | 17. června 2008 v 18:46 | Reagovat

Páni, tak to bolí... Ještě že se držím své staré dobré osvědčené Ctrl+(Alt+)Z

5 sticl sticl | Web | 20. února 2009 v 10:47 | Reagovat

kopírovat z ostatních blogů, je trapný, chápu když někdo, jak třebá:D, má blog o celebritách a musí napsat nějaký info nebo něco takovýho,takže to musí být stejný, ale aspoň by se měl snažit to trošku změnit, když už nic jinýho..................

přiznám se, že když jsem já začínala s blogem(to už budou skoro 3 roky) tak jsem taky všechno možný kopírovala z jiných blogů......teď už to nedělám a když je někde na blogu nějakej článek, který fakt změnit nejde, tak si ho zkopíruju tim způsobem, že to dám do úvozovek a napíšu k tom,že sem to ukrala t toho a toho blogu:D a k tomu si napíšu svůj vlastní názor na tu věc......fotky taky nekopíruju, tim způsobem, že to vidim na nějaký stránce u udělám CTRL+C a pak do blogu CRTL+V ale nahrávám si to na blog přes enter4you.............

prostě se snažim mít ten blog něčim originální než ostatní, i když to jde docela těžce díky ostatním blogařům:

třebá já konktrétně mám blog o Olsenkách,když se na takovýdle blogy podíváte,tak prostě všichni tam mají do jednoho stejný rubriky...........tak se snažim dělat svoje vlastní, který prostě nikdo nemá a stejně za pár dní je mají i ty desítky ostatních blogů:((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama