Neviňátka

9. listopadu 2008 v 11:47 | Literník |  Můj pohled


TV Nova už neví, jak jinak zaujmout své diváky, a proto zaútočila na trh s novým pořadem Neviňátka.
Už samotné vyjádření moderátorky Pavlíny Wolfové nám říká, že jde o projekt s krásnými ambicemi: i děti mají světu co říci. Bohužel, účinek se trochu minul s původními, vysněnými plány:"Celý náš svět je
sešněrován nejrůznějšími pravidly. O některých věcech se nemluví, o některých se dokonce ani nepřemýšlí Řadě věcí sice nerozumíme, ale přikyvujeme jim. A tohle děti nedělají. Nemusejí a ani to neumějí. Budeme-li je pozorně poslouchat, možná se od nich něco naučíme. Každopádně bude náš život bohatší, opravdovější a snad zábavnější."

Přestože děti nemusí mlčet, jsou jisté chvíle, kdy by bylo vhodnější, aby svou pusu neotevíraly. Zvlášť pokud jsou již ve věku, kdy ne všechno jim může být prominuto. Důkazem je například druhý díl Neviňátek, kde jsme se setkali u přítomných teenagerů nejen s velmi hlubokými znalostmi z oblasti politiky (,,Co to je komunismus? Já nevím, mě to všechno připadá stejný"...volná citace) a úctou ke starším, zkušenějším a inteligentnějším osobnostem (divákovi jistě neuniklo ,,lichotivé" označení pana Cikrta za skřeta), ale rovněž ,,vytříbeným" chováním a vyjadřováním. A tohle jsou, prosím, reprezentanti kategorie náctiletých. Fuj, člověk aby se styděl, že k této věkové skupině také patří:o)
Abych tedy shrnula to, co se TV Nově podařilo: namísto toho, aby se na obrazovky dostal konečně pořad, který by dal prostor dětem, jež mají k politice a kultuře co říci, můžeme každou neděli civět na hloupoučké žvatlání batolat a drzé, naivní a především vygumované teenagery, kteří jsou akorát pro smích.
Na závěr chci jen zatleskat panu Cikrtovi, který naprosto přesně vystihnul situaci: ,,Až se naučíte mluvit, budu se vás bát." Jen doufám, že si slečna, které byla tato slova namířena, vezme něco z toho k srdci...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 9. listopadu 2008 v 15:23 | Reagovat

Já na televizi skoro vůbec nekoukám, jenom na dr. House. A jelikož jsem tento pořad neviděla, nemohu k tomu nic říci. Jenom by mě zajímalo, co bys řekla na takové pořado jako I love česko či nové Stardance (to sem si pustila, jelikož jednička a dvojka se mi líbily, ale tento díl mě zklamal)

2 Literník Literník | Web | 9. listopadu 2008 v 17:41 | Reagovat

Stardance bohužel nemohu komentovat, protože jsem zatím viděla maximálně útržky, nikdy celý díl. Z toho mála jsem však usoudila, že Česká televize má na výběr moderátorů opravdu šťastnou ruku. Alespoň je toho důkazem serióznost a inteligentní humor dvojice Eben - Kostková. No a co říct k I Love Česko? Bohužel, sledovala jsem. Typická estrádní a trapná zábava, kterou je TV Nova známá...co jiného dodat.

3 sticl sticl | Web | 20. února 2009 v 10:13 | Reagovat

já se na televizi taky nějak nekoukám..ale tohleto jsem myslim jednou viděla....sice jenom kousek ale i tak mi to stačilo na to, abych zjistlila že je to úplná blbost o ničem:D

I love Česko??? co to je??? :D:D:D:D nějak jsem nepostřehla že vůbec něco takovýho dávali:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama