Prosinec 2008

Otevřený dopis, II. část

30. prosince 2008 v 9:02 | Literník |  Rýpavá Lit

Jak jsem psala již včera, některé komentáře odrážely jen poněkud ostře vyřčenou pravdu v dopisu, ale některé mě mile překvapily. Ne tím, že by se Zlé blogerky zastaly, ale tím, že dokázaly chytře a hlavně bez jediného sprostého slova protiargumentovat.


Jsem zlá? Nééé, jinak bych se musela kopnout...

29. prosince 2008 v 22:23 | Literník |  Rýpavá Lit

Předem oznamuji, že než mě bude chtít někdo urajčatovat k smrti, přečtěte si celý článek. Chápu, že bude patrně dost dlouhý, ale pakliže si jej poctivě přečtete a budete mě chtít stále ještě zfackovat, hrdě nastavím svou tvář:) Pokud přeci jen odmítnete prolouskat se mými žvásty, zkoukněte alespoň poslední odstavec.

Taký dlouhý číst se mi nechce

13. prosince 2008 v 17:05 | Literník |  Rýpavá Lit
Zaostřeno na: www.lady-fuck.blog.cz

Před časem jsem zaznamenala na blozích nový trend - hodnocení blogů. Od začátku mi přišla všechna hodnocení, jejichž autory byly většinou dívky kolem jedenácti, dvanácti let, velice vtipná. Hodnocení typu: ,,Něco mi tam chybí," ,,De to" ,,Víborný" byla opravdu konstruktivními kritikami, které zcela jistě musely dát zabrat:o)
A tak mě zajímalo, jak by vypadalo takové hodnocení v případě mého blogu. Vyhlédla jsem si LaDy.Kiminku a zapsala jsem se mezi další čekatele. Nejen, že jsem si mohla vybrat ze tří blikajících obrázků, kterými autorka obvykle zdobí celkové ohodnocení (to abyste nebyli překvapeni, až pod perexem spatříte tu růžovou hrůzu), ale podrobnou kritiku jsem měla zhotovenou do necelé hodinky. A jak jsem, přátelé, dopadla? Bídně:(


Soutěž

7. prosince 2008 v 12:22 | Literník |  O blogu
Rozhodla jsem se zasoutěžit si na stránce blog.blog.cz o nejlepší design. Sice s vytvářením blogových designů nemám absolutně žádnou zkušenost, nicméně všechno je jednou poprvé, a tak i můj nový soutěžní příspěvek je prvním z mých grafických pokusů:) Práce ě celkem bavila, takže možná, že do uzávěrky si to vyzkouším ještě jednou.
A tady je mé dílko. Není nijak excelentní, ale napoprvé to ujde, ne?:)

Vánoční čas!

2. prosince 2008 v 13:43 | Literník |  hudba
Nekomentuju. Prostě neuvěřitelně trhlí chlapi:o)

Největší umělkyně - káva

1. prosince 2008 v 17:00 | Literník |  Fotografie - komentáře
Ve článku o cukru jste se dozvěděli, jak připravuji své kafe. Ano, poměr přísad se někomu může zdát poněkud netypický. Má maminka se dokonce vyjádřila všeříkajícím slovem: Fuj! (Neví, o co přichází...) Dnes jsem se rozhodla, že vám ukážu, jak to mé velkolepé kafíčko vypadá. Nelahodí totiž pouze jazyku (chuťové buňky mé maminky jsou už dost sešlé), ale rovněž OKU. Ano, má káva je mistrovským dílem. Než ji vypiju, vždycky sleduji tu krásnou hladinu, která vytváří pozoruhodné obrazy, většinou abstraktního rázu. Nechápu, jak to má káva dokáže (asi po mě zdědila umělecké sklony), nicméně jsem se rozhodla, že si krásné obrazy nenechám jen pro sebe. Několik dní po sobě jsem tedy svůj hrnek s kávou fotila (nutno dodat, že rodiče se na mě dívali s velkým nepochopením. Holt, nerozumí umění.) a pod perexem se na to všechno můžete podívat:)
(Těm, kteří focení rozumí trochu víc než já, se hluboce omlouvám. Neumím fotografovat - přiznávám to. Takže se snažte zaměřit jen na tu kávu:)

Podvodníci!!!

1. prosince 2008 v 13:52 | Literník |  Střípky z mého života
Pamatujete si na časy, kdy jste třiadvacet dní před Vánoci otevírali okénka obdélníkového kalendáře a pojídali čtverečky s různými vánočními motivy? A celí natěšení jste očekávali poslední dvojokénko, s tou magickou čtyřiadvacítkou. A právě ten poslední kus čokolády vám zůstal na Štědrý den. Kdo by se nechtěl vrátit do svých dětských let, že? Já naštěstí cestovat časem rozhodně nemusím. Mí milovaní rodiče mě takovým mlsným kalendářem potěší každý rok. Co by neudělali pro svou dcerušku? (Které už táhne na osmnáct. Ale nevadí, na čokoládě si smlsne vždycky ráda:o))
A právě včera jsem takový kalendář obdržela. Musela jsem pohoršeně kroutit hlavou.
Nejenže krásné malované obrázky z mých mladých let zmizely (lesíky plné srnek, dětí, dárečků, Ježíšek v jesličkách, vánoční hvězda atd...). Nahradil je totiž výjev jakéhosi obtloustlého dědka v červeném, s dlouhým nepěstěným vousem, obklopeného samými dětmi. (Běžný obrázek ze života psychicky narušené osobnosti s pedofilními sklony - tak takové kalendáře rozhodně svým dětem kupovat NEBUDU!) Ale to byl jen začátek...

Ray Charles - boží chlap!

1. prosince 2008 v 11:00 | Literník |  hudba
Ray Charles - jak píše webová stránka www.osobnosti.cz: pianista, saxofonista, klavírista, zpěvák, skladatel. Pro mě ho vystihují jiná slova: neuvěřitelně talentovaný muzikant. Co na tom, že jeho život provázelo spoustu drogových skandálů a aférek s různými ženami??? Ray Charles nám po sobě zanechal takové bohatství, které jsem si ještě dodnes nestihla celé poslechnout:o)
Pokud někdo nezná Charlesovy osudy, mohu vás odkázat na skvělý film RAY (popř. životopis), kde hlavní postavu, tedy Ray Charlese, ztvárnil Jammie Fox. Za tuhle roli dostal nejprestižnější filmové ocenění - Oskara, a není se vůbec čemu divit. Když jsem Foxe viděla v roli, málem jsem utrousila pár slziček. Jeho podání slavného zpěváka bylo totiž opravdu přesvědčivé. Sem tam jsem dokonce měla pocit, že vidím samotného Charlese. Ale dost už bylo o filmu, přece jen se článek nachází v rubrice Hudba...