Jsem zlá? Nééé, jinak bych se musela kopnout...

29. prosince 2008 v 22:23 | Literník |  Rýpavá Lit

Předem oznamuji, že než mě bude chtít někdo urajčatovat k smrti, přečtěte si celý článek. Chápu, že bude patrně dost dlouhý, ale pakliže si jej poctivě přečtete a budete mě chtít stále ještě zfackovat, hrdě nastavím svou tvář:) Pokud přeci jen odmítnete prolouskat se mými žvásty, zkoukněte alespoň poslední odstavec.


Jak pravidelní návštěvníci tohoto blogu zcela jistě ví, ráda si občas rýpnu do některých blogů, sem tam zkritizuji nějaký ten článek či povídku, aniž bych neopomněla pár ironických poznámek. A dnes má výsostná rýpavost dosáhla vrcholu, či dokonce překonala svou mez.

Rozhodla jsem se vytvořit nový článek, ne však typický. O lidech. O názorech. Napadlo mě: ,,Co takhle zveřejnit pobuřující text, který by mohl vyvolat různé názory a bouřlivé diskuze?" A z části se mi to povedlo, 99 % těch, kteří si přečetli onen článek, by mě nejradši narvali do děla a vystřelili na Měsíc.

O co jde? Vyhlédla jsem si skupinu lidí, která je pro blog.cz nejtypičtější. Napsala jim velice ostrý dopis a abych cílenou skupinu nalákala, rozesílala jsem jim ,,pozvánky" na jejich blogy. Prvně měly tyto komentáře formu žádosti o účast v anketě, poté jsem byla líná a všem rozesílala tečky s odkazem na blog. A dotyční se chytli. Přečetli si text, který odsuzoval velkou část dívek a zanechali svůj názor. Cílem mých budoucích článků bude trochu se o těchto reakcích rozpovídat. Teď však chci uvést na pravou míru něco o zmíněném ,,dopise."

Je velmi urážející a ční z něj pohrdavost. Kdybych byla na místě cizího návštěvníka a netušila, že jde o záměr, patrně bych zanechala káravý komentář, ať už bych považovala kritiku za pravdivou či nikoliv. Aby nedošlo k nedorozuměním, jsem povinna říci něco ke své osobě: ač už si někdy do blikajících blogísků rýpnu, nevadí mi. Každý má svůj styl, svůj pohled na svět a především svůj názor. A já mám radši názor člověka, ať už je hiphoperem či emařem, než člověka bez názoru. Jak říká jedna reklama (tuším, že na rádiovou stanici): buďme rádi, že mají alespoň nějaký názor.
Co se týče růžové barvy, rovněž mi není proti srsti. (Přiznávám se, že miluju kombinace růžové a hnědé, popřípadě zelené a modré.:o) Musí být ale použita vkusně.
Styl psaní? Mám jednoho kamaráda, který píše takové články, že kdyby měly být cenzurovány, nepřežilo by ani jedno slovo. Na první pohled blbec. Avšak já si toho člověka vážím, protože je to skvělý a talentovaný muzikant s osobitým (leč trochu vulgárním:)) smyslem pro humor. Což je také důkaz toho, že o člověku si uděláte dokonalý obrázek tehdy, kdy ho poznáte osobně.
A pokud bych něco měla dodat k ostatním narážkám (IQ, často se opakující slova jako hloupá, inteligentní atd...) šlo jen o vyostření celého obsahu. Jsem ráda za vaše reakce a některé mě velice potěšily, byť mě v podstatě odsuzovaly:)

Všem dívkám se chci omluvit, ne však za myšlenku článku, která má pravdivé jádro a za kterou si stojím (ačkoliv se nemusí vztahovat na každou z vás), ale za formu, která by mě také velice namíchla. Ale má v lecčem pravdu. To je můj názor.

V příštích dnech se chci věnovat některým komentářům a reagovat na ně. S některými budu souhlasit, ač byli negacemi k názoru ve článku, avšak u některých se sami přesvědčíte, že potrefená husa se vždycky ozve:) Mám také vytipováno pár osob, které mě moc potěšily a skládám jim poklonu. A opět nešlo o komentáře, které by byly za jedno se Zlou blogerkou.

Abych ukončila tento článek - pro ty z vás, kteří si chtějí počkat na zajímavý článek o různých lidech, buďte trpěliví. A ti, kteří se na mou stránku přišli podívat jen pro to, aby konečně odhalili identitu té strašné anonymky vzkazuji pár slov:

Otevřený dopis neberte vážně, neberte ho ani jako recesi, ale jen jako práci člověka, který se zajímá o člověka, jeho reakce a názory. Doufám, že se najde alespoň pár lidí, kteří mou snahu pochopí. Záměrně neříkám ocení, protože na cíleném urážení není nic ocenitelného... Pište dál jakékoliv blogy s jakýmkoliv designem a jakýmkoliv obsahem a malá rada do budoucna: příště už si nevylívejte zlost nad lidmi, kteří podle vás nechápou vaše názory. Protože děláte přesně to, co sami vyčítáte.

Přeji hezký den
Literník
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lottelita Lottelita | Web | 29. prosince 2008 v 22:36 | Reagovat

Musím říct, že obdivuji tvou odvahu čelit všem těm rozzuřeným blogujícím dívčinám. Každopádně, četla jsem onen dopis a myslím, že máš v hodněch věcech pravdu, byť je pravda, že jsi je podala poněkud urážlivým způsobem  - ale někdo jim pravý stav věcí ukázat musel :-)

2 Bigbiz Bigbiz | Web | 29. prosince 2008 v 23:53 | Reagovat

Je fakt, že kritika byla dost ostrá, ale v některých věcech pravdivá. Ovšem co se mi na tom dopise nelíbilo, byly ty urážky a výsměch aztorkám těchhle blogísků. Každý má přece jen právo psát, nebo spíš kopírovat, jak umí. Však ty holčiny z toho vyrostou. Je fakt, že se mi tyhle blogy taky nelíbí, ale takhle bych je neurážel. Ale můžu ti říct, že jsme s Polgarou dost dlouho řešili, kdo to může být ta Zlá blogerka a musím se přiznat, že tebe bych rozhodně nečekal. A teď ještě k těm komentářům.. Některé byly zajímavé a dost jsem s nimi souhlasil. Ale bylo tam i dost komentářů, plných nenávisti. Jen jsem si říkal, kde se to v těch puberťačkách bere. A když je identita Zlé blogerky odhalena, tak jsem zvědav na reakci dotyčných osob. Určitě jich bude hodně.

3 Gringer Gringer | Web | 30. prosince 2008 v 10:37 | Reagovat

souhlasím .. ani nevíš jak mi dokáže zvenout krevní tlak když mi někdo napíše na blog lofíííGuju tě nebo něco podobnýho ..

4 Maya Maya | E-mail | Web | 30. prosince 2008 v 10:45 | Reagovat

Nezbvývá mi nic jiného než tě pochválit... Myslím, že jsi nemluvila jen zase ale za mnoho dalších, kteří jen nevěděli jak to dát najevo (třeba za mě :)

Díky

P.S: Pořádně jsem se u těch komentářů nasmála :)

5 Polgara Polgara | Web | 30. prosince 2008 v 12:23 | Reagovat

No, jaak je vidět mnoho lidí se chytilo (včetně mě). Zvláštní ale je, že jsem se po delší době zase srazila se slčenou rákosí a musím říct, že se s ní vcelku mluvit dá...jinak jsem zvědavá na tvé budoucí články

6 Dromedka Dromedka | Web | 30. prosince 2008 v 21:34 | Reagovat

Přiznám se, že já tyhle lidi nemám ráda, proto jsem souhlasila a hodně...

Vadí mi, jak se chovají a ač byla tvá kritika velmi urážející a možná trochu moc, já s ní souhlasila... :) Mě se to líbilo, hlavně ty komenty... :D Prostě skvělé... :D

Vím, že to říkám už po sté, ale já tvoji snahu pochopím i ocením, asi jsem zvrhlý a zlý člověk, ale podle toho, jak se zachovaly ony?? Se nedá nic jiného, než souhlasit:) :D

7 Bella Bella | E-mail | Web | 30. prosince 2008 v 22:41 | Reagovat

já ti děkuji za sepsání takového článku, jako byl otevřený dopis.. díky komentářům jsem si prodloužila život nejmíň o dvacet let a opět se setkala se "starýma známýma", se kterýma jsem se dostala do křížku (a ani teď se to neobešlo bez hádek).. i když ten článek byl opravdu urážející, já jsem s ním souhlasila... nenávidím tu napodobeninu písma, ježí se mi z toho vlasy... podle toho si také vybírám SB... já prostě nesnesu, když někdo používá místo v w nebo něco na ten způsob.. a když se někdo neumí obhájit nijak jinak než tím, že sprostě nadává (a smutné je, že ty nejhorší a nejvulgárnější nadávky vycházely z úst - tedy vlastně prstů - dvanáctiletých a jedenáctiletých slečen. Já nevím, tyto slečny si myslí, bůhvíjaké to nejsou hvezdičky, když napíší všechny možné i nemožné nadávky...), tak je podle mne ubohý... každý si musí umět obájit svůj názor, ale je toto obhajoba?

8 Tomáš Tomáš | Web | 31. prosince 2008 v 11:42 | Reagovat

Tak to jsi byla ty? :D I když teď píšeš, že byl otevřený dopis míněn jen jako záměrná provokace, podle mě není třeba se tím ohánět. I kdyby byl míněn smrtelně vážně tak s ním budu souhlasit. Ano, růžových pixelek, sonbíků a bleskowek je zkrátka příliš.

Nepopírám, že tu existuje právo psát si co chci a mít i takový design. Já nikomu jeho stupidní infantilní styl neberu. Ať si ho mají, ať si ho s podobně zaměřenými individui obdivují, ale hlavně: AŤ S TÍM NELEZOU KE MĚ! Není nic otravnějšího než mít vzkazník nebo komentáře zaplácané tímto spamem a nabídkami k nějakým nablblým bleskowkám. Dokud se podobné věci budou objevovat u mě na blogu, nepřestanu tyto pubertální spamařky kritizovat kudy budu chodit - i když jak jsem zjistil, stejně asi bez efektu.

Sám jsem kdysi zkoušel psát podobné články jako byl ten tvůj, jenže ho bohužel vždycky pochopí jen ti, kterých se to netýká. Zbytek pak jen sype vulgarismy bez toho, aby se nad věcí nějak zamyslel.

Osobně tedy schvaluji tedy tvůj radikální počin, ale obávám se, že je to marný boj s větrnými mlýny. Ke zlepšení situace to nepovede, ale aspoň ti to zajistilo ohromnou návštěvnost a možná i rekord v počtu komentářů za jeden den:)

9 Iswida Iswida | Web | 31. prosince 2008 v 16:23 | Reagovat

Smutné je, že ať je to napsáno sebeútočněji, je to pravda.

10 Literník Literník | Web | 1. ledna 2009 v 14:36 | Reagovat

Tomáš: jak jsem již zmínila, za obsahem si stojím, ale za normálních okolností bych se neotravovala s psaním nějakého dopisu, protože jedinou zpětnou vazbou od cílové skupiny, na kterou je text zaměřen, jsou nadávky. Takže důvod byl vlastně takový, jaký jsem uvedla.

A ještě bych se chtěla zmínit o té větě: ,,ale aspoň ti to zajistilo ohromnou návštěvnost a možná i rekord v počtu komentářů za jeden den:)" Toho jsem se bála hned od momentu, kdy jsem zveřejnila na stránku svůj blog. Bála jsem se toho, že to lidé jako ty pochopí tak, že jsem prostě udělala nějakou akci, díky níž jsem si chtěla zvýšit návštěvnost. Nebudu kecat. Je pro mě potěšující, že se díky tomu o mém blogu dozvěděli zajímaví lidé, kteří si okamžitě začali číst i mé jiné články, na druhou stranu to nebyl důvod k napsání dopisu. Jen takový vedlejší účinek:) Ale příjemný  vedlejší účinek, to ano. Zatím jsem se ani nesetkala na tomto blogu se sprostými nadávkami. Patrně si svou slovní zásobu dotyčné slečny vyčerpaly pod dopisem:)

11 Linda Linda | 1. ledna 2009 v 22:17 | Reagovat

Si velmi obdivuhodny clovek...  ^^  nejde tam o ziadne urazanie alebo o nieco podobne... ale o to co ludia napisu do komentarov .... i tak velmi zaujimave..^^

12 neechee-nka neechee-nka | E-mail | Web | 4. ledna 2009 v 21:58 | Reagovat

mno..musim uznat ze mas teda odvahu :) ten dopis mi sice pripadal drsnejsi ale sedi to :D Docela se divim ze holceny tolik textu precetly  mimochodem...divala jsem se na odezvu v komentarich ale mam jakejsi problem s jejich slovnikem...kazdopadne ty co jsem byla schopna precist byly velmi duchaplne :D

13 Martina Martina | Web | 5. ledna 2009 v 18:29 | Reagovat

Až teď jsem měla čas si přečíst "Otevřený dopis". Můžu pouze konstatovat, že s Tebou ve všem plně souhlasím. Jsem moc ráda, že se konečně někdo našel a gratuluji Ti!!!

14 Lištička Lištička | Web | 24. ledna 2009 v 20:25 | Reagovat

Máš můj obdiv :-) Otevřený dopis jsem četla, s některými věcmi z něj se ztotožňuji. Jiné se mi zdály až příliš vyhrocené, ale jak je vidět, byl to záměr.

Jsi skutečně zajímavá osoba. Velmi zajímavá :-)

15 Alice Alice | Web | 18. května 2009 v 17:05 | Reagovat

pekne povedane, ale ucinok bohuzial nulovy. ak ti vadia, diplomaticky, inteligencne menej narocnejsi ludia tak ich jednoducho ignoruj, pretoze z nizkeho iq na vyssie (akym sa vraj mozes pochvalit ty) sa jednoducho zvysit neda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama