Leden 2009

Trochu depresivní...bláboly

30. ledna 2009 v 12:47 | Lit |  Rýpavá Lit

Název: Martine-aneb trochu depresivní povídka
Autorka: Agony
Blog: www.hudba-punk.blog.cz
Typ povídky: depresivní, smutné
Můj komentář: dnešní kritika se sice bude tvářit jako kritika, ale o kritiku vůbec nepůjde:) Chci se spíš věnovat tématu ,,smutné, depresivní povídky" celkově, protože jde o velice zajímavý žánr, který naprosto ovládá mozečky blogových povídkářů a jejich o nic duchaplnější čtenáře. Pokud se s mým názorem na celou věc nebudete ztotožňovat, tak si prdněte do sáčku!:P

mi sme to chtěly bejt ale už dřív...

25. ledna 2009 v 19:22 | Lit |  Blogy
Už jste slyšeli o tzv. SCENE-girl, nebo SCENE-queen? Ne? Styďte se, nevzdělanci! Jde o jednu z nejmódnějších vln současného internetového světa a kdo nezná scene, jakoby nebyl. Pokud jste se s tímto výrazem, popř. dívkou, která do popisu scene zapadá, ještě nesetkali (rozhodně to neříkejte nahlas, jinak vámi budu opovrhovat), doporučuji tento velice poučný článek, který vás seznámí s fakty.
Pro ty z vás, kteří nejsou schopni pobrat tento vysoce inteligentní článek, shrnu pár informací o tomto nejnovějším stylu, kterému podléhají současné dívky, které chtějí být in:

  • zmalujte se jako děvčata lehkých mravů
  • vytvořte si na hlavě účes ,,oškubaná-vyžehlená slepice"
  • vyfoťte se a fotografie ukažte celému světu

Únos, láska nebo úlet??? (Péťa)

24. ledna 2009 v 13:00 | Literník |  Rýpavá Lit
Název: Únos, láska nebo úlet???
Autorka: Péťa (THPéťa, AngelPéťa a kdovíjakáještěPéťa)
Typ povídky: FF, Tokio hotel
Můj komentář: tahle povídka čekala v Rozepsaných na to, aby byla řádně oglosována. Nakonec se mi do toho moc nechtělo. Uvědomila jsem si, že rubriku Kritiky povídek jsem už dlouho zanedbávala, a tak jsem se rozhodla rozšířit své ,,oběti" o dalšího chudáčka.
Pétinu povídku si rozhodně nenechte ujít, je krátká a nepříliš složitá. Taková milá a vtipná oddechovka:D


Magazín Dnes - Televizní puberťačky

23. ledna 2009 v 14:39 | Literník |  Z tisku
V Magazínu Dnes někdy natrefím na velmi zajímavá témata. A zrovna dneska se mi při snídani dostalo do rukou jedno ze starších vydání ze dne 8. ledna tohoto roku, jehož titulek mě naprosto dostal: Televizní puberťačky! Michaela Ochotská a spol. Vedle nadpisu hlavního tématu na mě koukaly čtyři krasotinky z Televizních novin a já si řekla: ,,Tož kurňá, konečně!" Konečně proto, že se přeci jen našel někdo, kdo se rozhodl komentovat zvláštní zálibu Novy strkat do hlavních vysílácích zpráv sic sympatické, leč naprosto nezkušené kopretinky...

Na úvod článku nás autor textu, Jan Malinda, seznamuje s životopisy slavných moderátorů ze západu a dává je do kontrastu s našimi "hvězdami."

Jak snadné....(moje maličkost)

23. ledna 2009 v 12:51 | Literník |  Rýpavá Lit


Název: Jak snadné....
Autorka: moje maličkost (někdy se slečna podepisuje také jako Alexeja:o))
Typ povídky: FF, Harry Potter, v druhé části se však setkáváme s prvky sci-fi
Můj komentář: tahle povídka byla přímo stvořena k tomu, aby ji mé rádobyvtipné já oglosovalo. Na této povídce oceňuji jistý charakter sci-fi žánru, který naprosto zbožňuji. Malé, ale významné plus pro Mou maličkost (tedy Alexeju.)
Dovoluji si vás opět upozornit na mé chabé zkušenosti a nulový talent v oblasti glosování. Snad se však najde někdo, komu se nová verze povídky bude líbit mnohem víc, než v originálním podání.

Jsem blondýna...

22. ledna 2009 v 14:32 | Literník |  Blogy
Zaostřeno na: www.didlinka-d.blog.cz

Projížděla jsem novou funkci na www.blog.cz - vyhledávání nejnavštěvovanějších blogů. Byla jsem překvapena (a někdy značně znechucena:o)), které blogy dnešní mládež uchvacují ze všech nejvíce a rozhodla jsem se jich pár projet (ano, miss povaleč opět simuluje a místo řádného navštěvování školy projíždí úchylné blogy:o)) Jeden mi hned padl do oka a to díky rozsáhlé debatě, která se týkala samotné autorky. Pro představu čtěte jeden z komentářů:

myslím si že si ten typ který si užívá rodíču kteří vydelávají a ty za tatkou jen prijde a on ti dá 500kč a co za to udeláš nic chodíš tancit to je hezké ale být k rodicum vdecná za to co pro tebe udelaly fotíš s nataly photo jen kvuli své mámě jinak by si ty fotky nikdy nenafotila ten fanclub si deláš protože se ráda povysujes chces být víc než nekdo kdo toho dokázal vic nez ty moc se litujes ale Mužes si za to sama ty videa chováš se tam jako by si byla středem vesmíru ale to nejsi si jako vsechny ostatní holky obycejná nadávat na tebe nemuzu moc te neznám ale jedno vím zkus se konečne vzpamatovat jiank skončíš jako fetačka a nebo jako nejaka k***a v nočním klubu...!!!!

Koutek vážné hudby podruhé: Ravel a spol

22. ledna 2009 v 12:09 | Literník |  hudba
Zase mě chytla ona nálada vyměnit černochy se saxofony za nějaké ty velikány vážné hudby:o) V poslední době se mi z reproduktorů počítače ozývá Ravel, zřejmě díky tomu, že jeho hudba je velice podobná Debussymu, kterého zbožňuju. No jo, ti impresionisti byli fajn chlapi:D Ale ti, kteří tomuto hudebnímu směru příliš neholdují, nemusí naříkat. Pod perexem si můžete poslechnout i jiné autory: W.A.Mozart, L. Beethoven, P.I.Čajkovskij, S.V.Rachmaninov, S.S.Prokofiev. Přeji krásný, překrásný poslech:o)Polský jazz jede!

4. ledna 2009 v 20:05 | Literník |  hudba
Jednoho krásného dne jsem se vydala na koncert nějaké polské skupiny. Do té doby jsem neměla tušení o jejich existenci a přestože jsem se něco málo o nich informovala, znala jsem jen jejich národnost, tedy polskou, složení a žánr. Nikdo z mého okolí je neznal, o skupině kolovala jen skutečnost, že jsou jednou z nejznámějších evropských (a prý také světových) jazzových kapel.

Když jsem dorazila do klubu, první, po čem mé oči pátraly, byly hudební nástroje na pódiu. Další nová informace: trio ve složení klavíru, basy a bicích. Zanedlouho jsem také měla možnost spatřit hudebníky na vlastní oči.

Juchů!!! Překonala jsem sama sebe!!!

4. ledna 2009 v 14:09 | Literník |  O blogu
Tož, děcka, su na sebe taká hrdá:o) Ani netušíte jak! Vždycky jsem se rozčilovala, že design mé stránky nevypadá přesně podle představ a byla jsem odkázána na jiné designové krále, od nichž jsem přebírala layouty. A dnes jsem se konečně osvobodila a stala se zcela nezávislou!
Ke včerejšímu článku jsem přidala obrázek, který jsem si hned zamilovala. Nedalo mi to a dopoledne jsem se rozhodla, že z něho zkusím něco vykouzlit. Několikahodinová práce se nakonec celkem vydařila. Sice nemám ráda světlé barvy, na menu v pravé okraji stránky nejsem zvyklá a celkově to vypadá dost jednoduše (a amatérsky:o)) ale což...Je to má prvotina a jsem na ni pyšná.
Bohužel má to jeden háček. Zatíco v Exploreru vidím svůj výtvor naprosto skvěle, Mozilla mi ukazuje stále starý design. Co nadělám.
Táži se vás tedy, jestli změnu vidíte a zda se vám zobrazuje dobře. Byla bych vám moc vděčná.

Tak tedy jazzu zdar a designu třikrát hurá!!!:D

Já, já já, jenom já...

3. ledna 2009 v 16:19 | Literník |  O mně
Prvotní plán: zůstat v anonymitě. To je důvod proč se vydávám pod ,,přezdívkou." Poslední slovo je v uvozovkách, protože nejde ani tak o přezdívku. Ve článcích jsem se podepisovala jako Literník, tedy název blogu. Potom se projevila má lenost a já vynechala posledních pět písmenek (počítám-li dobře.) Nu a tak vzniklo podivné slovo Lit, které ale vůůůbec neplní funkci přezdívky. Nechápete? Co se dá dělat:o)
Myslím si však, že si zasloužíte trochu poznat onu rýpavou osobu, která si získala pozornost svými ironickými narážkami na některé pubertální blogery.
Upozorňuji vás však, že mnohými ze zajímavostí, které o sobě hodlám pod perexem prozradit, nasvědčují tomu, že ani já nejsem tak úplně normální osoba...
Poslední přání před tím, než začnu o sobě psát více je, aby tuhle stránku nenavštívili mí rodičové:o)

Otevřený dopis, IV. část

2. ledna 2009 v 13:56 | Literník |  Rýpavá Lit

V předchozích článcích jsem nereagovala na všechny argumenty, které proti mému názoru na zmíněném blogu zazněly. Chci se k nim vyjádřit, protože tyto protinázory se netýkají pouze mě, ale ve skutečnosti i jiných blogerů, kteří podle některých závidí jiným velkou návštěvnost, píší nudně, vadí jim pixelky atd... Takže do toho. (Upozornění pro čtenáře: jednotlivé komentáře jsou cenzurovány:o))

Otevřený dopis, III. část

2. ledna 2009 v 13:55 | Literník |  Rýpavá Lit
Zaostřeno na: www.otevreny-dopis.blog.cz (dále jen OD:o))

Lidé se dělí do několika kategorií podle různých hledisek. Dnes se dozvíte něco málo o třech různých typech lidí dle toho, jak odpovídali na otevřený dopis. Ale abych na ty definice nebyla sama, pozvala jsem si několik školených odbornic, kterým předem děkuji za pomoc, bez níž bych se zcela jistě neobešla:

*Loren_Ladybird*
Nikita Nole:
>>>|Kotono-chan|<<<