Jedna slepice s dóst dobrým hlasem...

21. února 2009 v 11:30 | Lit |  hudba
Opět jsem se rozhodla přispět do rubriky Hudba, tentokrát se vracím k modernímu žánru. Dnes jsem si vybrala osobu, která ač není příkladem vzorného způsobu života, vlastní hlas, jenž překoná všechny její vady na kráse. Zbožňovaná i nenáviděníhodná Amy Winehouse.
Poprvé jsem ji spatřila v klipu Rehab, kde mě naprosto zaujal její hlas a odvaha vtrhnout s jazzově naladěnou muzikou do světa. Začala jsem vyhledávat na internetu některé její písničky a velmi jsem se divila. Většina z nich, naprosto neznámých, byla stokrát lepší, než samotná píseň Rehab, která se stal už tak trochu ohranou peckou. A její nové písničky byly důkazem toho, že cokoliv v podání Amy zní prostě úžasně.

Na druhé straně se odráží její trochu divoký život. Netvrdím, že mě nezajímá, jak se tato kdysi nádherná ženská pomalu ale jistě devastuje, ale nesnesu přirovnání, která můžete číst ve všech článcích týkajících se nových hvězd: Duffy, Gabriella Cilmi a další. ,,Poslouchám Duffy, protože není závislá na drogách jako Amy." ,,Nesnáším Amy, je to hnusná feťačka."
Fetuje, chlastá, bere drogy. Je to však důvod, proč bych ji neměla poslouchat? Jak už jsem kdysi dávno naznačila v jednom článku, poslouchám své oblíbence kvůli jejich hudbě a hlasu, ne kvůli tomu, co dělají nebo nedělají ve svém volném čase. A to je podstata toho, proč obdivuji tuto britskou zpěvačku. Je na pokraji vlastního rozpadu, její hlas má ale nespočet barev, které ve svých písní střídá dle charakteru hudby a její improvizace na pódiu jsou dechberoucí. Písně samy o sobě nepředstavují výsostnou originalitu a to se mi na Amy Winehouse líbí nejvíc. To, jak úžasně zní její písně, není v nich samotných, ale v Amyině přednesu. Kolik průměrných zpěvaček se stane obdivovanými jen proto, že nahrají songy s chytlavou melodií, na kterou můžete pařit na diskotékách? Ale Amy podle mě dokáže to, co umí jen málo hvězd: pracovat s hlasem a dát do hudby kus ze sebe. A to je to, co z jejich písniček dělá naprosté bomby:o)

You sent me flying/Cherry

He can only hold her

Valerie

I heard love is blind

Moody´s mood for love

A tady několik videjí z Amyiných živých vystoupení. Tentokrát si neodpustím malou puberťáckou poznámku: Fakt ji žeru:o)

He can only hold her

Me and mr. Jones

You sent me fly


Know you now

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 21. února 2009 v 11:59 | Reagovat

Asi to není hudba pro každého, ale kde je řečeno, že taková hudba být musí? Hlas Amy je hodně výrazný a připomíná interpretku M-People, které mám rád. Zajímavé:)

2 sticl sticl | Web | 21. února 2009 v 16:14 | Reagovat

její hlas je hodně dobrý,mám jí moc ráda,všechny její písničky a je fakt že Rehab je už strašě ohraná a ty její méně známý jsou o hodně lepší...........

a to jak ona žije??? to je snad její věc,nevim proč bych jí kvůli tomu neměla poslouchat:)

3 chiq chiq | Web | 22. března 2009 v 19:28 | Reagovat

Smutné je, že někdo tak talentovaný se dobrovolně ničí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama