Fejsbúk: jes or nóu?

10. května 2009 v 10:14 | Lit |  Můj pohled
Když mi bylo oznámeno, že bez "fejsu" jako bych nebyla, rychlostí blesku jsem si vytvořila svůj vlastní profil, následně poté jsem si nahrála svou nejpěknější fotku s našpulenou pusinkou a do přátel jsem si přidala milión sto dvacet šest tisíc pět set osmdesát pět přátel. Ano, teď už mohu spokojeně zemřít...
Samozřejmě, předchozí odstavec je napsán s mírnou ironií, ale důkladně vás upozorňuji, že není vtipný. Ano, i takoví lidé se najdou. U mě probíhal proces mám či nemám založit poměrně pomaleji. Ba dokonce jsem byla hrdá na to, že jsem jako jediná ze svého okolí nepodlehla společenskému nátlaku a na otázku: ,,Máš fejsbúk?" jsem hrdě odpovídala: ,,Takové blbosti nevedu!" Od dávných věků jsem k hovoru se svými kamarády a seznamování s novými lidmi používala spíš svou vlastní pusu než klávesnici. Vzhledem k tomu, že neumím psát rychle všemi deseti, je to pro mě prostě výhodnější.
Bohužel, v mém okolí se nacházejí strašně vyčůraní jedinci, kteří mě krvelačně vydírali větami typu: ,,Chceš vidět ty fotky? Založ si facebook." Drzouni! Tak už chápete, proč jsem podlehla...:(

Smyslem tohoto článku je potencionální budoucí facebookaře obeznámit se situací. Názor sice nebude zcela objektivní (nezapomeňte, že jej přednáší člověk, který je rád, že vůbec zapne internet, na kterém posléze tráví minimum času), ale snad vám alespoň trochu pomůže při rozhodování.


Co to facebook vlastně je? Odborníci přes toto téma mě asi nejradši zakopou pod kytičky, ale já to prostě napsat musím: facebook je v podstatě totéž co libko, lide.cz a další blbůstky. Je sice pravda, že má více funkcí, ale jakých, na to se mě neptejte, protože jako průměrná ženská využívám jen ty nejzákladnější:) Cílem tohoto článku však není opěvování skvělých či špatných vlastností, ale vymýcení několika mýtů, které kolují po internetu.

,,Kdo neuchutná příchuť stránky facebook.com, neví oč přichází."

Tuto větičku se dočtete na www.martasdusek.blog.cz, kde se mimojiné seznámíte s funkcemi facebooku.
A nyní co dodat k samotné větě, která úzce koresponduje s výroky typu: ,,Když ho nemáš, jako bys nebyl..." ??? Jako několikaměsíční uživatel této stránky s klidnou duší mohu říci, že můj život se po registraci nezměnil vůbec. Stále chodím do školy, stále trávím na internetu minimum času a i když mám v přátelích zaregistrovány desítky nových lidí, do hodpody chodím stále s těmi stejnými. Přestože týden nesáhnu na počítač, nemám abstinenční příznaky typu zarudlé oči, vibrující končetiny a tiky v levé polovině tváře.
Takže před registrací i po registraci s nosíkem nahoru hlásám: ,,Já se bez toho klidně obejdu."

,,Mladí Evropané, kteří navštěvují Facebook a další komunikační internetové portály riskují ztrátu soukromí..."

Aneb novinky.cz varují před pohromou, která se vás může dotknout, založíte-li si Facebook, a do jisté míry mají pravdu. Po založení profilu na FB vaše informace putují do počítačového systému americké, super tajné společnosti, která bude váš pohyb monitorovat speciálním satelitem...
Teď vážně. Pokud si do přátel míníte přidat stovky lidí, které ani vlastně neznáte, do fotoalb si nahrajete nejúžasnější fotky z hodpodských radovánek, popřípadě o sobě prozradíte nejpikantnější informace, pak vám s radostí gratuluji. K dokonanému dílu si už stačí jen nainstalovat do pokoje minikameru a do přátel přidat své rodiče.
Pro ty normálnější vzkazuji jen jediné: vaše soukromí bude veřejné jen do té míry, s jakou ho veřejnosti sami nabídnete, takže se není čeho bát. Snad jen, kdybyste to v hlavě neměli zcela v pořádku.

,,Svět, včetně mě, zachvátilo šílenství zvané Facebook. Kdo tam máte účet víte jak je to návykové." (www.majn.blog.cz)

Eh, asi mi něco uniklo. Nebo jsem se možná zaregistrovala na jinou stránku. Já totiž nevidím sebemenší důvod, proč se stát na této stránce (proč se stát na vůbec nějaké internetové stránce) závislým. Je sice pravda, že mám pár známých, kteří se probouzí se slovem Facebook na rtech a usínají při poetickém světle počítačové obrazovky, na které září jeho domovská stránka, jsou to však lidé, kteří krom toho nemají nic na práci a svůj volný čas tráví právě na této stránce. Ámen s těmito ,,šťaslivci." Pokud i vy nemáte žádné zájmy, nečtete knihy a nemusíte se učit do školy, ámen také s vámi. Pro ty ostatní mám radostnou zprávu: není jediný důvod, proč byste se měli stát závislými. Snad jen, že by vás uchvátily skvělé a pravdivé testy, díky nimž byste poznávali sebe samého: jaká sebevražda se k vám hodí, proč jste na světě, kdy umřete...

Jaké je tedy mé shrnutí? Facebook není tak špatný a hrůzostrašný, jak se o něm někteří vyjadřují a zároveň není vůbec tak fenomenální. Ano, přišel ,,na trh" s novými funkcemi, zda ale nám internetovým uživatelům nějak zlepšily život, nevím.
A má rada pro všechny, kteří se nemohou rozhodnout? Nečtěte takové banální články (jako tento) o takových banálních věcech jako je Facebook a běžte s kamarády na pivko...

Vaše hrdá, nezávislá svobodná Lit...:)
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lištička Lištička | Web | 10. května 2009 v 10:59 | Reagovat

To je moc přínosný článek, děkuji ti za něj :) Čtivý, vtipný a zajímavý. Jako vždy :-))
Také už jsem byla několikrát vyzvána, abych si Facebook založila. Ani omylem, říkám. Kdysi jsem se zaregistrovala na žádost jedné známe na libimseti.cz. A? A nic. Přihlásila jsem se tam všehovšudy asi dvakrát (skutečně nepřeháním) a to bylo všechno. Facebook je teď ohromně "in" a už jen kvůli tomu se naštětím pokaždé, když to slovo někde čtu nebo slyším. Nemám chuť zakládat si nějaký další profil. K čemu taky? Mám svůj blog a mám e-mail. Občas zajdu na Spolužáky. Víc ke štěstí (prozatím) nepotřebuji :-)

2 Lit Lit | Web | 10. května 2009 v 11:01 | Reagovat

[1]: Pravda pravdoucí. Já jsem si ho opravdu nakonec založila jen kvůli kamarádům. Přidávají tam ohromné množství našich společných fotek a mě bylo líto, že jsem je neviděla.
Jinak ale FB pro mě nemá žádný jiný význam...

3 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 10. května 2009 v 11:28 | Reagovat

Na Ksichtknize profil nemám ani po něm netoužím. I přes přemlouvání ze všech stran to tak hodlám ponechat. Nevím, co na tom všichni vidí...

4 Cassidy Cassidy | Web | 10. května 2009 v 15:07 | Reagovat

Ano, já tam profil mám, ale taktéž nechápu jak na tom může někdo být závislý. Znám jednu osobu co mi sdělila, že ten facebook je úplně úžasný a že bych to měla rozhodně zkusit. Tak jsem to zkusila. A? A nic. Neuchvátilo mě a ani jsem se na tom nestala závislou. Proč taky? Ten profil mi v podstatě k ničemu není. Podle mě je to zhola zbytečná věc. Mnohem raději mám s svůj blog. Svůj mail. A svůj skype. Podle mě je facebook zase jenom fenomém co za chvíli stejně zase odejde a nahradí se něčím jiným a zbytečnějším.  

5 miriela miriela | Web | 10. května 2009 v 16:12 | Reagovat

tak ja prídem s tým opačným názorom, je síce pravda, že facebook je predovšetkým momentálny boom, ale som zaňho vďačná, mám vlastný život, hltám knihy na počkanie, pozerám milión filmov a seriálov, píšem poviedky, študujem, chodím von a tak celkovo som nejak dosť multifunkčná :D ale keďže sa to momentálne všetko odohráva stovky kilometrov od mojej rodiny a najbližších priateľov, ktorí sú všetci tiež dosť zaneprázdnení a nie vždy sa nám podarí stretnúť sa na skype v rovnakom čase, milujem facebook za to, že ma s nimi udržiava v kontakte aspoň prostredníctvom ich nových fotiek, statusov a dokonca aj výsledkov tých primitívnych testov. Môžem aspoň čiastočne nahliadnuť do toho čo robia, ako sa im darí, na čo myslia a dáva mi to silu nemať výčitky svedomia, že som ich opustila a umožňuje užívať si konečne svoj vlastný život... asi toľko :)

6 Martina Martina | Web | 10. května 2009 v 22:29 | Reagovat

Já jsem taky úspěšně odolávala docela dlouho, ale nakonec jsem před pár dny stejně podlehla... Je ale fakt, že jsem narazila na dost známých, které jsem léta neviděla :)

7 Lit Lit | Web | 11. května 2009 v 5:59 | Reagovat

miriela a Martina: ano, to jsou dvě výhody, kvůli kterým má pro mě Facebook (krom těch fotek) jediný význam...taky jsem nalezla lidi, které jse neviděla řadu let.

8 Ká | Web | 12. května 2009 v 15:54 | Reagovat

Na ksichtknize (ano, kopíruju to co již bylo napsáno o pár komentářů výš, jenže já si nemůžu pomoct :D) sice zaregistrovaná jsem, ale už jsem se tam nepřihlásila snad měsíc. Vůbec mě to nebere. Hodně ráda jsem dřív měla myspace, jenže to už mě taky nebaví...nechápu, co na těhle portálech může někdo vydět :).

9 Ká | Web | 12. května 2009 v 15:55 | Reagovat

Kriste! Vidět je samozřejmě s měkkým I...*červená se*.

10 Radek Radek | E-mail | Web | 13. května 2009 v 15:38 | Reagovat

Taky jsem obstál. Dodnes ani nevím, jak vypadá logo facebooku a jestli vůbec nějaké má. Každopádně se tam teď jdu podívat, očekávaje ihned po zobrazení stránky výzvu k připojení se ke zmateným facebookofilům. Dám si bacha, aby mě to nevtáhlo, ale přeci jenom... Kdybych se neobjevil do pěti let, volejte policii...

P.S.

[3]: Ksichtkniha! Takhle jem se už dlouho nezasmál!

11 Neros Neros | 13. května 2009 v 17:09 | Reagovat

...

Nemám rád fenomény. Fenomény ovlivňují lidskou společnost a individualitu. Ale jsou fenomény trvalé a dočasné.
Facebook je fenomén dočasný. Za deset měsíců zvyky co přešly z portálu líbímseti.cz zmizí. A snimi i 45% uživatelek ve věku do čtrnácti let s omezeným IQ, které nejsou schopné psát velká písmena tam, kde mají být.
Facebook, jakožto fenomén dočasný, se brzy spoustě uživatelům omrzí. Skutečně se jedná o portál podobného rázu jako líbímseti.
Jenže facebook tu byl před libkem. Někteří facebookují už celé desetiletí, takže na tom něco musí být.
Libko je ve všech ohledech uděláno značně stupidně. Facebook se tváří příjemně a ne kýčovitě.

Nesouhlasím s radikalizací. Proto citáty, které zde Lit uvádí mi přijdou přehnané. Ale pokud se někdo chce odreagovat, dá se to dělat i tímhle způsobem. Odreagovt, nebo zabít čas.

Zazněly tu názory, že nechápete, jak se někdo může stát na facebooku závislý... jde to. Lidé jsou závislí i na horších věcech. Na věcech, u kterých ani nemusí zapojovat mozek. Věci, které žerou čas a dopřávají jakési subpotěšení. Počítal bych mezi ně facebook. Hloupá závislost, ale taky závislost a klidně i možná. Někteří lidé prostě neumí komunikovat z očí do očí.

Kamarád mi řekl: Udělej si libko. Vzal jsem to jako legraci a založil si libko. A co. Mám ho. Nic víc. Když mi tam ještě někdo chodil, schválil jsem ho do přátel. Toť vsjó. Libko nesnáším, kvůli tupcům, kteří se tam nachází v obrovském množství.
Jiný mi říkal: Udělej si FB, udělej si FB! Hustil to do mě tak dlouho, že jsem se jednoduše registroval a měl jsem klid.
Víte, kdy chodím na facebook? Když mi dojde mail: Schvalte ho jako svého přítele. Klik a klik. Hotovo. Moje facebookářské chtíče jsou ukojeny. Mohu říct hrdě jiné věty, než tu zazněly: Mám facebook. Tak si mě přidejte, protože já na to kašlu :)

[3]: 3.pád slova ksichtkniha mi evokuje nějaké německé slovo, mám tendence číst to s německou výslovností:)) Achjo:((

12 yellow yellow | E-mail | Web | 13. května 2009 v 18:03 | Reagovat

Tak už asi vím v čem je zakopanej pes. Nemám facebook, takže pro ségru neexistuju. A já si říkala s čím to zase otravuje.

13 Jeremy Jeremy | Web | 14. května 2009 v 8:12 | Reagovat

Fejsbúk - nóu.

Nevidím za tím nic, co by mi to mělo přinést, proč bych to měl využívat.

Že se na tom někdo může stát závislý, to chápu. Já mám lehkou (ale opravdu jen trochu) závislost na blog.cz :-)

14 Ducii Ducii | Web | 24. května 2009 v 16:24 | Reagovat

Já na facebooku öceňuji jednu věc...našla jsem zde spoustu lidí, se kterými už pár let nejsem v kontaktu, takže teď jsme ten kontakt obnovili... Stačí prostě znát jméno...
Ale vše má pro i proti..

15 Deren Deren | E-mail | Web | 30. května 2009 v 18:24 | Reagovat

Já už ani nevim kdy sem si založil FB. Prostě mi jednou sestřenka řekla at se tam regnu, tak sem s regnul. Pak asi půl roku nic...Až do doby, kdy mě brácha nenalákal na jednu online hru. Takže FB, těš se. Ale bylo mi jasný, že mě to omrzí a taky že se tak po měsíci či dvou stalo. Ted už na Fb chodím maximálně při informatice si dělat testy, které občas i pobaví a když máte štěstí, tak najdete test, kterej se někdo pokusil udělat pravdivě. A někdy je dobrý nápad s vytvářením klubů (?), když vychytáte ten správný, tak se dozvíte spoustu zajímavých názorů...ano, čtete dobře, i s tím sem se tam setkal. Ale né abyste to pochopili tak, že zastávám debilitu takových serverů.
Každopádně, spíš pochopim když někdo preferuje FB než třeba Lidé nebo Libko...
A ještě jedna věc, mně výhody Facebooku každej ještě vyzvihuje tím, že to je celosvětová sít. No to je sice krásný, ale asi tak 99% českých uživatelů se baví jenom se svými českými přátely.

16 Ethnea Ethnea | Web | 1. června 2009 v 16:59 | Reagovat

Juhuu, ja se porad jeste drzim a odolavam, i za cenu toho, ze neuvidim fotky. Zadnou z podobnych blbosti jsem se nenechala zlakat. Teda pokud se nepocita blog, protoze to uz jsem davno v haji. =)

17 mardom mardom | Web | 2. června 2009 v 21:14 | Reagovat

Mám ho ještě z doby před boomem. Závislá nejsem, ale nevadí mi. Někdy jsem tam víc, někdy méně, ale přežiju bez něj :-)

18 sticl sticl | Web | 3. června 2009 v 19:24 | Reagovat

no jo nemít facebook je nejspíš společenská sebevražda no:D:D:D
nevim ,nechápu to ,nechci to........už jenom když vidím u nás na škole, když o přestávce potřebuji na internet kvůli něčemu nebo si potřebuju z internetu poslat esemesku,tak se tam nikdy nedostanu páč "dětičky" jsou na facebooku:((
sice je fakt,že jsme "pod tlakem" kámošky si facebook taky udělala,ale jaksi mě to fakt nějak nechytlo a během pár dní jsem to smazala...mě stačí profil na lidech¨,který mám jenom kvůli tomu abych byla v kontaktu s přáteli, s kterými se seznámím různě po letních festivalech a tak ale jinak v takovýchdle kravinách jako facebook a libimseti fakt nic úžasnýho nevidim....ale když je ti IN tak je to hold IN no:D

19 Zdebra Zdebra | Web | 6. června 2009 v 18:49 | Reagovat

Ze zvědavosti jsem se tam před několika měsících registrovala a nic se mi tam nelíbilo, tak jsem tam nelezla. Nedávno mi kamarádka řekla, že tam jsou nějaký kvízy, testy, tak jsem to zkusila a udělala jsem si těch testů moc hodně. Ale to mě včera omrzelo, tak už tam opět nechodím.
Pořád nechápu, co s tím všichni mají.

20 Atris Moonglade Atris Moonglade | E-mail | Web | 6. června 2009 v 21:19 | Reagovat

Facebook... teď dost aktuální téma, i když to pravda neni už taková novinka... (kdy se vlastně z novinek stávaj "starý" věci? :D)
Taky nechápu, co na tom kdo má :D Prostě - založíš si profil, přidáš si do přátel pár lidí (který vlastně ani nemusíš znát) a to je asi tak všechno... Hmm, tak to radši zůstanu u lide.cz :D

21 alex alex | Web | 12. června 2009 v 7:42 | Reagovat

Facebook manie je v naší třídě taky, ale stejný to bylo před pár lety s x-chatem. x-chat jsem si založila, ale stejně jsem na něj neměla čas a manie brzo pohaslo. pro mě facebook nemá cenu, to je jen pro lidi, kterým je icq málo. já mám svůj blog a to mi stačí, jsem závislá na blogu.

22 Gustav Gustav | Web | 12. června 2009 v 16:06 | Reagovat

Na FB jsem se zaregistroval předevčírem... pořád si nemůžu tak nějak zvyknout. Jsem typ člověka, který sedí u počítače hodně, asi to bude zaměřením střední školy, tak jsem se rozhodl,že to vyzkuším. Ale nepřipadá mi to tak fenomenální... přeci jenom, přijde mi to docela nepřehledné... zlatí lide.cz tam je vše přehledné, hromada diskuzí i chatu...
Jinak článek hezký :)

23 Dalarius et Laixi Dalarius et Laixi | E-mail | Web | 15. června 2009 v 11:37 | Reagovat

Už hodně dlouho žiju prakticky jen na netu. Všechny přátele mám na síti. Njn…„poštěstilo se“.
FB jsem nedávno zkusil. Taky jsem před tím pochytil spoustu informací, jak je to super, jak je to návykové, úžasné, atd. Po regisraci náhle zjišťuji, že kde nic, tu nic.
O den později jsem profil zrušil.
A je mi líp. Mohu o sobě říct, že jsem asi fakt jiný: na FB jsme byl, a nezaujal mně.
Nebo se držím reality?

24 Katka Katka | Web | 8. srpna 2009 v 10:38 | Reagovat

Taky jsem to zkoušela,založit si účet na f...,ale vůbec mě to nezaujalo,byla jsem tam jen párkrát,ty testy jsou naprostá pitomost a nic jiného tam není,teda pro mě,já měla vždycky problémy s komunikací,a tak vlastně ani nevím proč jsem si ho založila

25 Miss.Independent Miss.Independent | Web | 13. září 2009 v 12:03 | Reagovat

,,,facebook som si založila začiatkom leta alebo cez vianoce??? ehm...nijak významný deň to pre mňa nebol, nakoľko si ani nepamätám mesiac založenia môjho profilu xD
Každopádne podľa mňa je facebook fajn. Využívam ho len na to, že tam raz za čas napíšem do "stausu" ako mi je a čo robím, čo sa chystám robiť. Fotky tam nepridávam, preože ma to nebaví. Dlho to trvá a Java mi zlyháva. xD
Profil mám prázdny, lebo sa bojím hackerov a úchylov. Možno sa smejete ale podľa mňa by sa všetci mali krotiť so zverejňovaním osobných informácií.
Dosť veľa ľudí sa zaoberá práve hľadaním naivných ľudí, čo povedali internetovej sieti viac, ako bolo potrebné a hlavne bezpečné....
toľko k facebooku:
FB áno, ale treba dávať bacha :)

26 Lucia Lucia | 21. listopadu 2009 v 22:37 | Reagovat

Uff... už som si myslela, že "chyba" je len vo mne. :D Síce som tam i ja "regnutá" čo som v podobnom prípade musela ako ty, ale FC si ma stááále a stáále nejako nezískava.. a ani hry! Áno, vadí mi to odhaľovanie súkromia, ale na Wécebok si žiadne pikošky a fotky nanešťastie nedávam.. vadí mi napr. to, že každí si môže všade všetko prečitať alebo pozrieť... ten napísal toto.. ten si pozrel toto a podobne. No, ale čo už.. tak to chodí. :)

27 Yoshika-chan Yoshika-chan | Web | 21. ledna 2010 v 21:37 | Reagovat

Asi před třemi roky se mi stala taková nepříjemná věc...Nikdy jsem nebyla nijak oblíbená, a tak se prostě nějaký vtipálek rozhodnul, že mi založí Libimseti s mýma fotkama a ne zrovna pěknýma komentářema. Samozřejmě do přátel nacpal snad všechny moje spolužáky a tak o profilu věděl každý. Asi jste uhádli, že to nebylo nijak příjemné...Dodnes ani nevím, kdo to byl...

Facebook mám už asi půl roku a jsem spokojená. Ale můžu o sobě tvrdit, že bez FB mohu v poklidu žít. Ano, využívám jeho služeb docela často, ale nepatřím k lidem, kteří by bez nakouknutí na FB nepřežili den. Neberu to jako fenomén, kterého se taky musím zúžasnit, beru to jako velmi chytrou věcičku, díky které jsem v kontaktu i s lidma, se kterýma se už dávno nestýkám. Alespoň zhruba vím, co dělají, jak se mají...

Každopádně schvaluji na FB další věc - rozhodně nejde jen tak zneužít něčí profil jako na Libku.
Je to prosté. Na libimseti vaše fotky a informace vidí každý. Takhle právě získali mé fotky přes sestřino libimseti. Ale na FB si můžete nastavit, kdo a co uvidí. Podle mě to není jen fenomén, je to jakýsi posun ve virtuálním světě. Rozhodně není správné celý dny jen sedět u FB, ale docela se zabavíte při nudných hodinách IVT...

Ale tohle je každého názor...

Jinak jsem chtěla ještě podotknout, že máš velice zajímavý blog, moc se mi líbí tvé články a postřehy, jsou velice čtivě é ;) A omlouvám se, že odpovídám na starší článek, holt jsem potřebovala vyjádřit svůj názor :D

28 Great Mhery Great Mhery | Web | 8. února 2010 v 7:31 | Reagovat

Když jsem si tak naprosto obyčejně trávila den ve škole, někdo se mě zeptal, jestli mám FB. Ne. Vlastně jsem se o to vůbec nezajímala. Pak mě všichni přemlouvali, ať si ho založím, že bez FB nebudu správná. A že už ho má i tendle a tendle zaostalec. Zůstala jsem zaostalcem s mými dvěma kamarádkami, dnes už se jen někdo občas zeptá, zdali FB vlastníme. Ne, neplánuji to.
Já totiž neumím psát ty správně ulítlé poznámky, vyplňovat pitomé testy (při informatice jsem zahlédla na obrazovce spolužačky jeden. Někde mezi debelitou a imbecilitou...).
Ano, kdybych si teď založila FB, byla bych titulu zaostalec zbavena, ale mám svojí hrdost a píšu si přes ICQ. To je totiž úplně nejlepší...

29 biofanatic biofanatic | Web | 29. dubna 2010 v 6:27 | Reagovat

FB sem si taky neložil. A kamarádi v okolí to nedokažou pochopit jak bez toho mužů vůbec být. :D

30 Netty Netty | Web | 9. července 2010 v 12:19 | Reagovat

Facebook má spoustu chyb,ale sám o sobě je dobrej..špatným ho činí až lidi,takže házet to jen na "fejs"není úplně tak dobrý.Náhodou je dost výhodný ho mít,díky němu znám dost nových lidí a jsem za to ráda.Samozřejmě že je to pro někoho šílený požírač času,ale za to si můžou lidi sami.
Navíc jsem se díky němu setkala s lidmi,který jsem neviděla třeba deset let,což je fajn:)Takže bych ho úplně tak nezatracovala,není prostě špatný ten fb mít.
Asi si opravdu jen základní uživatelka,protože fb se s lide.cz ani libkem nedá srovnávat.Profil nemáš veřejný když nechceš,leccos můžeš skrýt,o všem diskutovat,a tak dále,kdežto libko a lide jsou jen pro děcka co se chtějí vyloženě ukazovat,fb je o komunikaci.Ale k těm testům-to máš pravdu,jsou stupidní.Holt když se člověk nudí..
a když jsi tak nezávislá,tak ty fotky vidět nepotřebuješ,nebo si je obstaráš jinak a fb vůbec nemusíš mít ne?:)Samozřejmě nic proti tobě nemám,jen tak konstatuju :)

31 KiKina KiKina | Web | 26. července 2010 v 16:53 | Reagovat

Já na Facebooku zaregistrovaná nejsem a taky asi nikdy nebudu. Také nechápu co na tom všichni vidí. Myslím si, že to akorát kazí schopnosti mluvit s lidmi a pravopis vůbec - tím myslím používání těch nesmyslných zkratek jako je LOL atd. na tyhle slova jsem obzvlášť alergická. Často to vídám na svém bratrovi, který se mě pořád ptá, jak se píše to či ono. Bývají to samá banální slova a on už ani neví, že se např. ve slově víkend píše měkké i. Samozřejmě na Facebooku mohou být i pozitivní stránky, které byly zmíněny v komentářích výše. Je to pouze můj názor ;-) .

32 mixmelouneq mixmelouneq | Web | 5. srpna 2010 v 8:39 | Reagovat

Já na něj narazila náhodou měla jsem lide.cz,chvíli Libko.cz,které mě po hcvíli omrzelo,pak myspace a ted facebook a je to nejlepší stránka fakt že yo .. :) .. Píšu si tam s kamarádkama,přidávám se do různých stránek,hraju hry,komentuju fotky a tak .. prostě mě to baví :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama