Červenec 2009

Koutek vážné hudby potřetí...asi z toho udělám samostatnou rubriku

25. července 2009 v 16:55 | Lit |  hudba
Ale jak tak nad tím uvažuji, asi by taková rubrika neměla mnoho návštěvníků:P Takže původní plán vymyšlen v okamžiku psaní titulu článku bude nejspíš
zavrhnut. Mimochodem, asi před dvěma týdny jsem se zapovídala s jedním neznámým pánem na téma vážné hudby a jeho poznatek o jednom vynikajícím klavíristovi mě dovedl k tomu, abych si na stránkách YouTube našla umělcovo ,,řádění." Podobných rychloprstých bláznů jsem našla mnohem více, a tak jsem se rozhodla ukázat videa i vám. Pro tu neklavírní část čtenářů vzkazuji pár slov: Nebojte, ani my, klavírní, to nechápeme:o)
Přeji příjemný poslech a podívanou.

Týdeník Reflex - Krásou proti feminismu

25. července 2009 v 16:03 | Lit |  Z tisku
Když jsem si k ranní kávě přinesla Reflex, celkem mě zaujala jeho úvodní stránka: fotografie krásné, mladé blondýnky, angažující se v boji proti feminismu. Což o to, ani já nesdílím přílišné sympatie k radikální skupině žen, které si chtějí vydobýt lepší pozici ve společnosti pomocí zákonů. Bohužel křehká modelka není ta pravá osoba, která by měla svým starším kolegyním vysvětlovat, že dobrého postavení se dá dosáhnout i bez organizace feministek.
A proč? Po přečtení článku, ve kterém se Miss Dominika Hužvárová svěřovala s důvodem založení stránek www.stopfeminisu.cz, jsem zabrouzdala na internet a hledala reakce feministek na aktivitu této krásky. Bohužel, žádná z žen se nesnažila obhájit feminismus, žádná z nich nepřinesla důkazy o tom, jak je v dnešní době pro současné ženy podstatný...
Všechny odpůrkyně těchto internetových stránek nalezly mušku, do níž se s plnou parou opřely: krásná, úspěšná, bohatá, vítězka několika soutěží krásy, shrnuto a podtrženo: NAIVNÍ A HLOUPÁ, nemá nám co do života kecat.
Hužvárová má možná naivní představy a její pohled na antidiskriminační zákon, o jehož nepřijetí žádala všechny poslance, je velice zjednodušený. Každopádně to neopravňuje feministky k tomu, aby své protireakce stavěly pouze na těchto faktech o modelce. Je jednoduché zesměšnit mladou blondýnu, ale uvést skutečné argumenty k původnímu tématu, to žádnou nenapadlo.