Srpen 2009

Letní shakespearovské slavnosti...

12. srpna 2009 v 16:26 | Lit |  Divadlo
...aneb možnost, jak si i mimo divadelní sezónu užít profesionální herecké výkony. Festival má tradici již deset let a probíhá ve čtyřech městech - Praze, Ostravě, Brně a v Bratislavě. K vidění je několik představení pana Shakespeara (dále jen pan S) v podání profesionálních divadelních scén v čele s herci zvučných jmen. Leč, co lahodí sluchu, nemusí lahodit náročnému divákovi.
Tento můj pesimismus však neberte vážně. Přestože svou poslední větu v předchozím odstavci míním dále rozvést, neznamená to, že byl festival k zahození. Naopak. Ale začněme nejdříve tím méně pozitivním.
Onu špatnou stránku nejlépe vystihla věta, která uvozovala recenzi ke hře Bouře:

,,Nejvýznamnější hra Shakespearova pozdního období, v níž autor bilancuje svůj život i tvorbu, stojí za vidění už kvůli výkonu JANA TŘÍSKY."

Kofola proti kopírkám...

11. srpna 2009 v 19:36 | Lit |  Fotografie - komentáře
Každý nakládá s kopírováním dle svého. Jedni vedou sálodlouhé diskuze o autorských právech (viz článek Devátí příchozí:P), jiní dokáží situaci vyřešit stručně a vtipně. V druhém případě je řeč o společnosti, která vyrábí oblíbený nápoj Čechů - Kofolu.
Originálního upozornění na napodobeniny tohoto nápoje jsem objevila o víkendu v jedné hospůdce. Jelikož jsem v ní seděla prvně a naposled, beze strachu z případného trestního stíhání jsem se odvážila papírovou reklamu odnést (no dobře, dobře...tak tedy ukrást:o)) Na zadní straně se návštěvníci hospody mohou dočíst následující:

,,V této provozně máte jistotu, že vám natočí přesně to, co jste si objednali, tedy Kofolu Originál. Ne každá provozna je totiž poctivá jako tato. Může se vám stát, že jinde dostanete kofotinu, což je hnědá tekutina, která je neprávem označována za Kofolu.
Seznam poctivých provozen a další info najdete na www.pozornakofotiny.cz."

Milí páni redaktoři blogu cézet, s čím se vytasíte vy?:o)

Mamka se činila...a já vlastně trochu taky

9. srpna 2009 v 19:51 | Lit |  Fotografie - komentáře
Mamča nedávno navštívila Rumunsko a krom toho, že si řádně postěžovala na hygienu obyvatel jedné vesničky, byla naprosto unešená z přírody v okolí. Nafotila překrásné fotografie, s kterými jsem si trochu pohrála a upravila je ve photofilteru. Nutno podotknout, že v tom nejsem žádná přebornice...ale mamka z mých výtvorů byla opravdu nadšená.
Upřímně doufám, že v nejbližší době navštívím nějaké pěkné místo, abych taky (konečně) přispěla do koutku fotografování. Také počítám s tím, že si ihned po brigádě koupím velký černý foťák (neřeknu vám značku a druh, prostě mým jediným přáním je mít velký černý foťák:o)) Poté se snad dočkáte i mých vlastních výtvorů.
Každopádně následující fotografie jsou se značkou © Mamča! Takže nekopírovat:P

Blogová soutěž, aneb zkusím ze sebe něco vypotit:o)

8. srpna 2009 v 12:42 | Lit |  O blogu
Soutěž na blogu zněla jasně: ,,Soutěž: Napište 5 věcí, které chcete zlepšit na svém blogu do konce roku 2009..." Budu ke své osobě naprosto upřímná: předsevzetí odjakživa soupeřila s mou vrozenou leností, přičemž druhá položka vždycky vítězila. Leč následující body skutečně čekají na své zrealizování (především položky číslo dva a čtyři, na které se vyloženě těším, ale zároveň se jich trochu obávám:P) Nuže, přečtěte si, co jsem ze sebe vypotila...