Duben 2010

Proti Autorskému klubu!

29. dubna 2010 v 19:07 | Lit |  Rýpavá Lit
Rozhodla jsem se, že založím Komunitu krásných a chytrých.
V této komunitě budou moci být jen ti nejkrásnější a nejchytřejší lidé, kteří budou zvoleni mnou.
(Inspiraci pro nekonečný egoismus jsem čerpala ZDE...)

 Abych objasnila situaci nevědoucím a nepoznamenaným (než k celé situaci přihodím pár svých zcela nezbytných moudrostí): proti Autorskému klubu se rozhodla vyzbrojit četa odvážných mladých dívek, která se odedneška pyšní názvem Komunita dívčích kreativních blogů. Děvčata se tak rozhodla poté, co naprosto sobecky odmítli generální velitelé Autorského klubu přijímat do svých řad takové adeptky jako jsou ony: tedy krásné, talentované, populární.
,,Na blog.cz, jak vidím vládně cosi, jako diskrimince."
Tak promluvila vedoucí odboje, četařka Tereza Červená, když vysvětlovala svým přívrženkyním, proč se rozhodla odvážnou revoluci započít. Podle Terezky jsou blogy jejích věrných spolubojovnic naprosto autorské. Vlastní fotky, vlastní fotoromány, vlastní fancluby, vlastní fotky a taky hodně vlastních fotek... Jak je možné, že si toho Autorský klub nepovšiml? Copak nespatřil ten ozařující potenciál v srdcích mladých bojovnic? Měl by se STYDĚT!
Rozhodla jsem se, že budu se slečnami táhnout za jeden provaz. Prvním krokem je má vlastní uveřejněná fotografie v úvodu tohoto článku (barva na vlasy: Pantene, triko: Kenvelo, sukně: Dior, boty: Baťa), další krůčky na sebe nenechají dlouho čekat.

Vaše revolucionářká LIT!!!

Milan Kundera

25. dubna 2010 v 17:00 | Lit |  Knihy
kultura.idnes.cz
S panem Kunderou jsem si ještě před nedávnem spojovala pouze tyto dvě informace: slavný spisovatel, který emigroval do Francie, dle fotek dosti nesympatický morous.
Když mě jednoho dne osvítilo a já se rozhodla přečíst si Žert, netušila jsem, že jsem na počátku své druhé osudové lásky (tou prvou byl Jules Verne).
Žert jsem zaklapla s nadšením a během následujících tří týdnů přečetla další tři knihy: Směšné lásky, Valčík na rozloučenou, Nesnesitelná lehkost bytí. Sama sobě jsem si trochu vyčítala rychlost, s jakou jsem všechny tři romány zhltla. Blbost si "vychutnávám" půl roku a opravdový skvost sfouknu během dvou dnů! Naštěstí pan Kundera nelelkuje a píše dál (k potěšení jednoho nadšeného čtenáře.)

Téma týdne: Téma týdne

14. dubna 2010 v 19:38 | Lit |  Rýpavá Lit
Musím se pochválit. Takový kuriózní titulek článku jsem ještě nikdy nevyplodila (ne, že bych se kdy snažila o to vycucnout ze sebe něco originálního...o to víc člověka dojme vlastní spontánní talent hraničící s genialitou. Dobře, krom nemoci mi na mé myšlenkové ústrojí očividně dosedl i chvilkový záchvat egoismu, tedy ukončuji tuto naprosto zbytečnou závorku.)
Smyslem tohoto článku je rýpavý útok na kreativce, který Téma týdne vymyslel a který se zasloužil o velmi originální témata.
Tak tedy zaprvé:
Téma týdne je zajímavý nápad, který ovšem ztratil svůj účel v okamžiku, kdy první odvážlivec vypustil do éteru zkopírovaný článek z wikipedie a dalši adepti na Nobelovu cenu za blbost už se hrnuli jako mouchy zřivší hovínko (blbé přirovnání, nic lepšího mě v tuto chvíli nenapadlo).
Za druhé:
Chápu, že by měl být dán prostor vyjevit svůj názor všem věkovým kategoriím. Ale článek typu: ,,Terorismus - velkej hnus.., " popřípadě ,,Video," popřípadě ,,ahoj tak užvite jak se jmenuje corneliin kluk? " (podle skutečných událostí), nepovažuji za názor, ale spíše za snahu zviditelnit se, popřípadě vyzkoušet trpělivost čtenářů.
Za třetí:
Nikomu nechci vyvracet, že témata jako terorismus, drogy, smrt (poslední dvě jsou témata plánovaná do budoucna) nejsou dosti hlubokomyslnými náměty na článek, leč trochu klišéidními. Co tahle témata, která by podporovala kreativitu? (Třebá: ,,multifosforeskující mrkev," ,,frustrovaná autobusová jízdenka," ,,trvanlivost dýňových žvýkaček") nebo alespoň více diskutabilní (Co si budeme povídat? To, že je terorismus špatný, není až taková novinka pod sluncem.) Ano, na každé téma se dá napsat skvost. Ale kdo se má prohrabávat tunami kompostu, aby ho našel?
To je ode mne vše. Zájemci si mohou pod perexem přečíst pár perliček, které se díky Tématu týdne vyrojily. Alespoň jedna pozitivní věc:o)

Lit radí a doporučuje:o)

12. dubna 2010 v 9:06 | Lit |  Knihy
Lit©
Dle předvolebních slibů obou velkých stran bychom se my, třeťáci, sice státní maturity neměli dočkat (a tak by následující článek byl jistě zbytečným)......buďme ale realisti!
Spoustu z mých vrstevníků v nočních můrách děsí a osypky jim přivádí seznam literárních děl.
Nuže jsem se z vlastní dobroty rozhodla podělit se s podobnými případy o své zkušenosti a názory na ty knihy, které jsem přečetla (bohužel seznamy děl se na školách mohou odlišovat, takže se neděste, když uvidíte tituly vám absolutně nicneříkající:o))
Malé upozornění: velmi stručné a výstižné komentáře budou spíše subjektivního rázu. A kdyby náhodou někdo chtěl přihodit pár svých vlastních názorů, neostýchejte se a napište!