Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti...

12. srpna 2009 v 16:26 | Lit
...aneb možnost, jak si i mimo divadelní sezónu užít profesionální herecké výkony. Festival má tradici již deset let a probíhá ve čtyřech městech - Praze, Ostravě, Brně a v Bratislavě. K vidění je několik představení pana Shakespeara (dále jen pan S) v podání profesionálních divadelních scén v čele s herci zvučných jmen. Leč, co lahodí sluchu, nemusí lahodit náročnému divákovi.
Tento můj pesimismus však neberte vážně. Přestože svou poslední větu v předchozím odstavci míním dále rozvést, neznamená to, že byl festival k zahození. Naopak. Ale začněme nejdříve tím méně pozitivním.
Onu špatnou stránku nejlépe vystihla věta, která uvozovala recenzi ke hře Bouře:

,,Nejvýznamnější hra Shakespearova pozdního období, v níž autor bilancuje svůj život i tvorbu, stojí za vidění už kvůli výkonu JANA TŘÍSKY."

Překvapení...!!!

10. května 2009 v 10:36 | Lit
Konečně jsem se dočkala:o)

Břichomluvec a jeho parťáci...

10. dubna 2009 v 15:54 | Lit


Stále ještě na YouTube nejsou vloženy všechny části Hrdého Budžese, které chci tolik zveřejnit na svém blogu, a proto přicházím s další náhradou. Skvělého Jeffa Dunhama určitě většina z vás bude znát a pro ty, kdo s tímto chlápkem ještě neměli čest, přidávám několik videjí s jeho nejlepšími vystoupeními.
A kdo vůbec Jeff Dunham je? Americký břichomluvec, který objíždí americká divadla společně se svými originálními loutkami: mrtvý terorista Achmed, nevrlý a věčně ironický Walter, Sweet Daddy D s rasistickými sklony a další. Přestože vás Jeff Dunham okouzlí svým sympatickým zjevem milého chlápka, skrz své loutky si servítky nebere, a tak vás mnohdy zaskočí i trochu vulgárním humorem.

Honím si patku...

25. února 2009 v 18:29 | Lit
Jak si pozorní čtenáři mohli všimnout, tento článek je zařazen do zcela nové rubriky, Divadlo. Už několikrát jsem se s vámi chtěla podělit o mé nejoblíbenější české umělce a jejich herecké výkony, proto jsem pro videa vytvořila novou kategorii, kde budete moci i vy shlédnout klasický český vtip a herecký um.

Novou rubriku jsem chtěla začít s geniální Barborkou Hrzánovou a jejím Hrdým Budžesem. Jenže na YouTube ještě není kompletní záznam, takže jsem byla nucena Helenku Součkovou nahradit jinými vtipálky. Kdo poznal titulní hlášku ,,Honím si patku..." jistě ví, na koho padla má volba. Geniální dvojici Kaiser + Lábus.

Tyhle dva šášuly jsem jako malá holka neměla příliš v lásce. Důvodem byl především Lábus, který si to u mě pohnojil coby Rumburak, nesympatická toť postava v jednom seriálu pro děti. Z tohoto principu jsem na jejich výstupy odmítala hledět. Jednoho dne jsem ale svůj odpor překonala a shlédla pár scének z pořadu Ruská ruleta. Dobře jsem udělala. Tak zábavné improvizační ptákoviny jsem ještě neviděla.
 
 

Reklama
Reklama