Filmové postřehy

Filmové okénko

29. srpna 2010 v 14:24 | Lit
Ponořená do vzpomínek na úžasný dvoutýdenní divadelní seminář se momentálně utápím u počítače, kde si sepisuji materiály k učení na vysokou školu. Ano, jsem si vědoma toho, že jsou stále prázdniny a že opravdu není normální využívat posledních pár dní ke šprtání. Kopněte mě do zadku!
Abych se vrátila k těm úžasným dnům divadelní práce: poprvé za dobu, kdy se o prázdninách této akce zúčastňuji, jsem zažila pořádné flákando-grando. Aneb: ,,...představení nějak uděláme, teď jdem čumět na film." Pustili jsme si jich asi deset, já jsem překonala spánek jen u čtyř. Tak tedy jejich minirecenze:

Shrek: Zvonec a (doufejme) konec

7. srpna 2010 v 19:43 | Lit
www.cz-warez.com
Abych začala tak nějak optimisticky: poprvé jsem byla na 3D filmu a z efektů jsem byla unešená!!! Přesněji řečeno, z efektů nějaké ukázky na film o super-japonském-týpkovi. U Shreka jsem je nějak nepostřehla. Nu což...

Vůbec jsem neměla ponětí, co bych k tomuto filmu napsala. Neurazil, neoslnil. To je snad jediný komentář, který mě napadá. Oproti prvému a (zvlášť) druhému dílu, které se pro mě staly klasikami v historii animovaných filmů, byl tento díl zbytečným počinem, takovým: ,,No tak teda jo, nějakou tečku tomu dáme..." Od tvůrců bych však čekala závěrečnou třešničku v trochu jiném podání...

Cinestar to zdupal...

1. července 2010 v 12:10 | Lit
tristantoh.blogspot.com
Předposlední školní den se ředitelka našeho ústavu rozhodla nadělit nám kino. Natěšení jsme se nahrnuli do sálu, abychom shlédli oscarový snímek Smrt čeká všude. Jaké to bylo překvapení, když Cinestar spustil film bez jakýchkoliv reklam (ne, vážně, tohle se mi ještě nikdy nestalo. Krabice popcornu díky tomu zůstala ještě plná!!!) Naneštěstí film už tak parádní nebyl. Fakt, že nám k němu nepustili titulky, se ještě dal unést. Po prvních třech minutách však na plátně místo pohledných sexy vojáků blikala modrá obrazovka s nápisem LG a upozorněním: ,,Vložte disk." Poté najel opět film, nato zase ono varování, film, varování, film, varování...konec. Sečteno podtrženo - pět minut filmu, zjištění, že něco nepracuje tak, jak má, popcorn v čudu.
Po půl hodině vyběhla nervózní panička na podpatkách s oznámením, že DVD je pokažené (jaké to překvapení!) a že nám pustí Prince z Persie. Malí haranti se začali radovat, profesorky skandovaly, že chtějí Kukyho, a ti nejrozumnější chtěli vrátit peníze a odebrat se do hospod. Peršan to vyhrál.

Pítr Džeksn zklamal...

17. května 2009 v 11:04 | Lit
Po celodenním drilování na jeden velice ohavný hudební nástroj, který nebýt velkých rozměrů, už leží v odpadkovém koši, jsem se rozhodla odpočinout si u nějakého filmu. Hlava rodiny rozhodla rázně: budeme se dívat na ,,tu velkou chlupatou opici." Nic jsem nenamítala. Film byl natočen Peterem Jacksonem, který rovněž pracoval na mé tak oblíbené trilogii Pána prstenů, tedy jsem si říkala, že i King Kong, leč jde o remake a ty se mnohdy nevyvedou, musí být skvělý. Ano, efekty byly úžasné, ale...

Avatar

14. června 2008 v 9:47 | Literník
Avatar
Nechť si říká kdo chce co chce, mě tenhle film naprosto okouzlil. Ano, bez mučení se přiznávám, že jsem nenasytný konzument komerčních amerických sci-fi trháků. Dokažte mi, že tímto postojem klesám v žebříčku inteligence!
Že děj filmu je prakticky o ničem, jsem se dočetla už nesčetněkrát, ale zahazovat film, (či jakékoliv dílo: obraz, knihu...) jen proto, že nemá hlubokou myšlenku (nebo obsahuje myšlenku zcela prvoplánovou) je dle mého soudu mimo. Film (a umění vůbec) sloužil vždy především k zábavě. To, že se jeho prostřednictvím dá sdělit i něco víc, je jen třešničkou na dortu.
 
 

Reklama
Reklama