Fotografie - komentáře

Kofolomilové/Kofolofilové POZOR!!!

16. června 2010 v 15:45 | Lit
Když mi jednoho dne zatemnila mozek přemíra cocacolových bublinek (nemluvně o tom čurbesu v žadluku), rozhodla jsem se ten americký "zázrak" vyměnit za jinou alternativu.
A tu na obzoru povstala jedinečná Kofola se zlatou svatozáří...
Od té doby na ni nedám dopustit, a proto těžce nesu, když ji někteří lidé opomíjejí, či dokonce zavrhují. S faktem, že Kofola nikdy nebude hrdě zařazena mezi české státní symboly, jsem se jakž takž smířila. Ale že není k dostání v některých stravovacích a napájecích zařízeních (rozumějte - hospody) mě opravdu vytáčí. Naposledy mi tepala žilka v oku při návštěvě jedné pražské hospody. Tu drzost jsem si prostě musela vyfotit...
©Lit
Tak si teda trhněte nohou!!!

Překrásná kuřátka focena úředně dospělou fotografkou

10. října 2009 v 15:06 | Lit
Po dlouhé době o sobě opět dávám vědět. Ano, opravdu stále ještě žiju, ačkoliv se profesorům na mé škole úspěšně daří přibližovat mě ke stavu zcela opačnému.
K jakýmpak změnám u autorky tohoto blogu došlo? Krom toho, že trochu neúspěšně vkročila do třetího ročníku jednoho gymnaziálního ústavu, opustila krásný svět nezletilých a tuto smutnou skutečnost oslavila ve skutečně velkém stylu. Rovněž si uvědomila, že španělština jí za ty dva roky skutečně nepřirostla k srdci a zažádala si o přestup na jazyk francouzský. Také se s radostí vrhla na autoškolu (nutno podotknout, že ti přejetí holubi stejnou radost nesdíleli...)
Tolik ke stručným informacím o mé osobě. Níže pod perexem bych vám ráda předvedla svou práci, s níž se účastním jedné školní soutěže. Tématem: antirasismus.

Jedno příjemné odpoledne s podivnými kostýmy na sobě a foťákem v ruce...

5. září 2009 v 20:30 | Lit
...aneb: jak se my ,,herci" parádně bavíme o prázdninách:o)
Úkol nám byl sdělen jasně: ,,Procházejte se po náměstí a sem tam se usmějte do objektivu někoho z nadšených návštěvníků."
Jenomže příval fotografů nebyl tak velký, takže jsme se rozhodli pózovat sami sobě. Jak onen den dopadnul, se dozvíte v následující malé fotografické ochutnávce.

Malý dodatek: pro zájemce, kteří se chtějí dozvědět něco bližšího o téhle akci, je zde odkaz na článek.

Kofola proti kopírkám...

11. srpna 2009 v 19:36 | Lit
Každý nakládá s kopírováním dle svého. Jedni vedou sálodlouhé diskuze o autorských právech (viz článek Devátí příchozí:P), jiní dokáží situaci vyřešit stručně a vtipně. V druhém případě je řeč o společnosti, která vyrábí oblíbený nápoj Čechů - Kofolu.
Originálního upozornění na napodobeniny tohoto nápoje jsem objevila o víkendu v jedné hospůdce. Jelikož jsem v ní seděla prvně a naposled, beze strachu z případného trestního stíhání jsem se odvážila papírovou reklamu odnést (no dobře, dobře...tak tedy ukrást:o)) Na zadní straně se návštěvníci hospody mohou dočíst následující:

,,V této provozně máte jistotu, že vám natočí přesně to, co jste si objednali, tedy Kofolu Originál. Ne každá provozna je totiž poctivá jako tato. Může se vám stát, že jinde dostanete kofotinu, což je hnědá tekutina, která je neprávem označována za Kofolu.
Seznam poctivých provozen a další info najdete na www.pozornakofotiny.cz."

Milí páni redaktoři blogu cézet, s čím se vytasíte vy?:o)

Mamka se činila...a já vlastně trochu taky

9. srpna 2009 v 19:51 | Lit
Mamča nedávno navštívila Rumunsko a krom toho, že si řádně postěžovala na hygienu obyvatel jedné vesničky, byla naprosto unešená z přírody v okolí. Nafotila překrásné fotografie, s kterými jsem si trochu pohrála a upravila je ve photofilteru. Nutno podotknout, že v tom nejsem žádná přebornice...ale mamka z mých výtvorů byla opravdu nadšená.
Upřímně doufám, že v nejbližší době navštívím nějaké pěkné místo, abych taky (konečně) přispěla do koutku fotografování. Také počítám s tím, že si ihned po brigádě koupím velký černý foťák (neřeknu vám značku a druh, prostě mým jediným přáním je mít velký černý foťák:o)) Poté se snad dočkáte i mých vlastních výtvorů.
Každopádně následující fotografie jsou se značkou © Mamča! Takže nekopírovat:P

Reakce na Lištičku

17. května 2009 v 15:14 | Lit
Na blogu Lištičky se objevil velmi zajímavý článek o dnešních mladých dámách, s kterým zaručeně souhlasím. Protože mě text zaujal, rozhodla jsem se vyhledat desítky fotografií, z nichž jsem posléze vytvořila krátký snímek.

A můj komentář? Snad toto video zamíří k těm dívkám, kterých se to týká...

Největší umělkyně - káva

1. prosince 2008 v 17:00 | Literník
Ve článku o cukru jste se dozvěděli, jak připravuji své kafe. Ano, poměr přísad se někomu může zdát poněkud netypický. Má maminka se dokonce vyjádřila všeříkajícím slovem: Fuj! (Neví, o co přichází...) Dnes jsem se rozhodla, že vám ukážu, jak to mé velkolepé kafíčko vypadá. Nelahodí totiž pouze jazyku (chuťové buňky mé maminky jsou už dost sešlé), ale rovněž OKU. Ano, má káva je mistrovským dílem. Než ji vypiju, vždycky sleduji tu krásnou hladinu, která vytváří pozoruhodné obrazy, většinou abstraktního rázu. Nechápu, jak to má káva dokáže (asi po mě zdědila umělecké sklony), nicméně jsem se rozhodla, že si krásné obrazy nenechám jen pro sebe. Několik dní po sobě jsem tedy svůj hrnek s kávou fotila (nutno dodat, že rodiče se na mě dívali s velkým nepochopením. Holt, nerozumí umění.) a pod perexem se na to všechno můžete podívat:)
(Těm, kteří focení rozumí trochu víc než já, se hluboce omlouvám. Neumím fotografovat - přiznávám to. Takže se snažte zaměřit jen na tu kávu:)
 
 

Reklama
Reklama