Můj pohled

Komerční popové hvězdy neumí zpívat? Ale prosím vás...!

30. července 2010 v 17:29 | Lit
Tento článek je jen taková malá prázdninová vsuvka, s prázdninami vlastně nemající nic společného, absolutně neplánovaný, pouze spontánně reagující na jiný článek.

Zvedněme své líné zadky...

26. června 2010 v 18:24 | Lit
©Lit
...a pomáhejme. V současnosti ovládla lenost naše (moderní dobou zdegenerované) mozečky. Než poslat pár kaček na dobrou věc, to si radši koupíme supr trupr tričko v Kenvelu, novou rtěnku, či modrá elemka.
Sama takto hřeším též, proto nechci být moralistka a přemlouvat vás, aby jste rozbili prasátko s našetřenými penězi na kolo a urgentně je věnovali prvnímu bezdomovci, kterého potkáte. Ráda bych však zmínila pár výborných věcí, které vás budou stát pakatel (někdy jen trochu času) a pomohou víc, než si dovedete představit.

Fejsbúk: jes or nóu?

10. května 2009 v 10:14 | Lit
Když mi bylo oznámeno, že bez "fejsu" jako bych nebyla, rychlostí blesku jsem si vytvořila svůj vlastní profil, následně poté jsem si nahrála svou nejpěknější fotku s našpulenou pusinkou a do přátel jsem si přidala milión sto dvacet šest tisíc pět set osmdesát pět přátel. Ano, teď už mohu spokojeně zemřít...
Samozřejmě, předchozí odstavec je napsán s mírnou ironií, ale důkladně vás upozorňuji, že není vtipný. Ano, i takoví lidé se najdou. U mě probíhal proces mám či nemám založit poměrně pomaleji. Ba dokonce jsem byla hrdá na to, že jsem jako jediná ze svého okolí nepodlehla společenskému nátlaku a na otázku: ,,Máš fejsbúk?" jsem hrdě odpovídala: ,,Takové blbosti nevedu!" Od dávných věků jsem k hovoru se svými kamarády a seznamování s novými lidmi používala spíš svou vlastní pusu než klávesnici. Vzhledem k tomu, že neumím psát rychle všemi deseti, je to pro mě prostě výhodnější.
Bohužel, v mém okolí se nacházejí strašně vyčůraní jedinci, kteří mě krvelačně vydírali větami typu: ,,Chceš vidět ty fotky? Založ si facebook." Drzouni! Tak už chápete, proč jsem podlehla...:(

Smyslem tohoto článku je potencionální budoucí facebookaře obeznámit se situací. Názor sice nebude zcela objektivní (nezapomeňte, že jej přednáší člověk, který je rád, že vůbec zapne internet, na kterém posléze tráví minimum času), ale snad vám alespoň trochu pomůže při rozhodování.

Kdo hledá talent...?

3. května 2009 v 13:39 | Lit

Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Aneb tak bych nazvala dnešní proces hledání talentů. Dávno již odzvonilo dobám, kdy mladý, nadějný zpěvák čekal celou věčnost, až nějaký ten producent zavítá na jeho koncert a zcela okouzlen nabídne umělci práci. Díky televiznímu průmyslu má takový "hledač talentů" práci mnohem jednodušší. Talentovaní jedinci se sami nabízejí k tomu, aby je někdo objevil. Stačí vyplnit přihlášku, dostavit se na určité místo a překousnout fakt, že vás právě sleduje několik milionů lidí...

Jak se to má s tou ekologií...

7. března 2009 v 14:25 | Lit

Na blogu Jiřího Dlabaji proběhla zajímavá anketa týkající se slavného názoru našeho pana prezidenta ohledně globálního oteplování. Diskuze však odbočila směrem k ekologii vůbec.
Poctivě jsem pročetla všechny komentáře a jeden z nich mě opravdu zaujal a to především proto, že s ním naprosto souhlasím. Dotyčný Medikolog, který jej napsal, mi zcela promluvil z duše. Bohužel já neoplývám takovými odbornými znalostmi, abych svůj názor vědecky podpořila, takže se odkazuji na přesné znění již zmíněného komentáře, abyste věděli, co si myslím o dnešní ekologii.
Medikologovi mockrát děkuji za jeho názor. Já bych ze sebe těžko vyplodila něco tak chytrého:o)

Sláva odpadlíkům!!!

20. listopadu 2008 v 20:50 | Literník

Zamysleli jste se někdy nad tím, jakéže to vlastně obdivujeme hvězdy pěvecké scény? Patnáctiletou krasotinku, která hlásá světu, že mír je pro ni nejvyšším ideálem, svérazného mladíčka, který před televizními kamerami slibuje, že se ani prstíkem nedotkne alkoholu a drog, či zastánce práva zvířat...
Je bezpochyby prospěšné, když se do popředí showbyznysu dostávají lidé, kteří vzdávají hold ctnostnému životu, bohužel se podobné propagace ,,superctilivých," ,,supermravných," a ,,superctnostných" lidí dnes stává spíš pouhým trendem. Disney si buduje armádu roztomilých děvčátek, které přímo prahnou po spravedlnosti a pravdě, na odpis jsou naopak alkoholoví povaleči, těhotné šesnáctileté slečny a běda Američanům, kteří nevěří v Boha!

Nemyslíš, zaplatíš

10. listopadu 2008 v 18:04 | Literník

Přestože se krátké záběry s fiktivními dopravními nehodami na obrazovce ukazují jen semtam, jistě vám alespoň jeden z nich neunikl. O co jde? Projekt ministerstva dopravy, který má cíl ukázat řidičům, jak mohou doplatit na svou nepozornost.

Neviňátka

9. listopadu 2008 v 11:47 | Literník


TV Nova už neví, jak jinak zaujmout své diváky, a proto zaútočila na trh s novým pořadem Neviňátka.
Už samotné vyjádření moderátorky Pavlíny Wolfové nám říká, že jde o projekt s krásnými ambicemi: i děti mají světu co říci. Bohužel, účinek se trochu minul s původními, vysněnými plány:

Děti vládnou světu...

4. července 2008 v 12:57 | Literník
Lidé, kteří tahají za šňůrky velké loutky jménem SHOWBYZNYS, si uvědomili, že novou generaci zhýčkaných rozmazlenců již neuspokojí hvězdy jako Madonna, Robbie Williams, Julia Roberts a spol. Vzhledem k věku (a dle prozíravého názoru dnešní mládeže) mají tyhle celebrity ,,všechno za sebou" a jen těžko se s nimi mohou ztotožnit. Proto vtrhnul do velkého světa megastars nový vánek - mladé děti, které jsou svým fanouškům-vrstevníkům mnohem blíž. Konečně třináctileté dívčiny nemusí řešit, že je dělí od Brada Pitta víc jak třicet let, protože na scéně se objevují hezouni mnohem mladší, pomyšlení na vdavky tedy není tak nereálné (alespoň podle fanynek.) Jsou ale děti-celebrity ty správné osoby, ke kterým by měli náctiletí vzhlížet?

I průměrně vzdělaný člověk...kopíruje

10. června 2008 v 13:11 | Literník
Kopírky, kopírky, kopírky. Věčné to téma, na které můžeme diskutovat hodiny, bohužel nikdy situaci nevyřešíme. Ať se budeme snažit jakkoliv, stále budou existovat lidi s mírnou úchylkou na klávesnicovou zkratku CTRL+C. Takže co dělat? Je jen jediná možnost: vysmát se jim a tím jim dát jasně najevo, jak jsou ubozí. A to je tématem mého článku: vysmát se lidem, kteří na kopírování opravdu ,,dojeli" a v očích inteligentních čtenářů klesli pod úroveň záchodové mísy. Přináším konkrétní ukázku toho, jak se z vás během chvilky může stát podprůměrně vzdělaný člověk.
 
 

Reklama
Reklama