Rýpavá Lit

Komando dívčích blogů opět útočí...

5. září 2010 v 17:52 | Lit

...a Lit si nemohla tuhle skvělou příležitost nechat ujít. Reakce na rozhovor s blogerkami LadyVanilkou a Teres-Xeinou.

Je to jako začarovaný kruh. Řekněte svůj názor a je z vás "rasista". Zastaňte se jich a dělejte tak rasisty z těch ostatních. Tak na jakou stranu se přidáte?
Problém není v dívčím komandu ani v jeho naivitě, se kterou útočí na autorský klub. Problém je v těch, kteří děvčatům nedokázali uspokojivě odpovědět na jejich zvídavé: ,,PROČ?" Kdyby někdo rázně a bez obalu vysvětlil nepochopení mezi oběma stranami, nikdo by se nemusel zabývat utrápenými a diskriminovanými děvčátky a "hájit jejich práva". Tedy jak bych (se vší citlivostí mně samozřejmou) odpověděla na jejich otázky já?

Proti Autorskému klubu!

29. dubna 2010 v 19:07 | Lit
Rozhodla jsem se, že založím Komunitu krásných a chytrých.
V této komunitě budou moci být jen ti nejkrásnější a nejchytřejší lidé, kteří budou zvoleni mnou.
(Inspiraci pro nekonečný egoismus jsem čerpala ZDE...)

 Abych objasnila situaci nevědoucím a nepoznamenaným (než k celé situaci přihodím pár svých zcela nezbytných moudrostí): proti Autorskému klubu se rozhodla vyzbrojit četa odvážných mladých dívek, která se odedneška pyšní názvem Komunita dívčích kreativních blogů. Děvčata se tak rozhodla poté, co naprosto sobecky odmítli generální velitelé Autorského klubu přijímat do svých řad takové adeptky jako jsou ony: tedy krásné, talentované, populární.
,,Na blog.cz, jak vidím vládně cosi, jako diskrimince."
Tak promluvila vedoucí odboje, četařka Tereza Červená, když vysvětlovala svým přívrženkyním, proč se rozhodla odvážnou revoluci započít. Podle Terezky jsou blogy jejích věrných spolubojovnic naprosto autorské. Vlastní fotky, vlastní fotoromány, vlastní fancluby, vlastní fotky a taky hodně vlastních fotek... Jak je možné, že si toho Autorský klub nepovšiml? Copak nespatřil ten ozařující potenciál v srdcích mladých bojovnic? Měl by se STYDĚT!
Rozhodla jsem se, že budu se slečnami táhnout za jeden provaz. Prvním krokem je má vlastní uveřejněná fotografie v úvodu tohoto článku (barva na vlasy: Pantene, triko: Kenvelo, sukně: Dior, boty: Baťa), další krůčky na sebe nenechají dlouho čekat.

Vaše revolucionářká LIT!!!

Téma týdne: Téma týdne

14. dubna 2010 v 19:38 | Lit
Musím se pochválit. Takový kuriózní titulek článku jsem ještě nikdy nevyplodila (ne, že bych se kdy snažila o to vycucnout ze sebe něco originálního...o to víc člověka dojme vlastní spontánní talent hraničící s genialitou. Dobře, krom nemoci mi na mé myšlenkové ústrojí očividně dosedl i chvilkový záchvat egoismu, tedy ukončuji tuto naprosto zbytečnou závorku.)
Smyslem tohoto článku je rýpavý útok na kreativce, který Téma týdne vymyslel a který se zasloužil o velmi originální témata.
Tak tedy zaprvé:
Téma týdne je zajímavý nápad, který ovšem ztratil svůj účel v okamžiku, kdy první odvážlivec vypustil do éteru zkopírovaný článek z wikipedie a dalši adepti na Nobelovu cenu za blbost už se hrnuli jako mouchy zřivší hovínko (blbé přirovnání, nic lepšího mě v tuto chvíli nenapadlo).
Za druhé:
Chápu, že by měl být dán prostor vyjevit svůj názor všem věkovým kategoriím. Ale článek typu: ,,Terorismus - velkej hnus.., " popřípadě ,,Video," popřípadě ,,ahoj tak užvite jak se jmenuje corneliin kluk? " (podle skutečných událostí), nepovažuji za názor, ale spíše za snahu zviditelnit se, popřípadě vyzkoušet trpělivost čtenářů.
Za třetí:
Nikomu nechci vyvracet, že témata jako terorismus, drogy, smrt (poslední dvě jsou témata plánovaná do budoucna) nejsou dosti hlubokomyslnými náměty na článek, leč trochu klišéidními. Co tahle témata, která by podporovala kreativitu? (Třebá: ,,multifosforeskující mrkev," ,,frustrovaná autobusová jízdenka," ,,trvanlivost dýňových žvýkaček") nebo alespoň více diskutabilní (Co si budeme povídat? To, že je terorismus špatný, není až taková novinka pod sluncem.) Ano, na každé téma se dá napsat skvost. Ale kdo se má prohrabávat tunami kompostu, aby ho našel?
To je ode mne vše. Zájemci si mohou pod perexem přečíst pár perliček, které se díky Tématu týdne vyrojily. Alespoň jedna pozitivní věc:o)

No LoVe (Babinka)

22. února 2009 v 16:51 | Lit
Název: No LoVe
Autorka: Babinka
Typ povídky: puberťácká
Komentář: Jestli budu mít někdy dítě podobné hlavní hrdince ,,románu," půjdu asi skočit z Nové radnice (pro nevědomé: obrázek nalevo).

Toto dílko mě zaujalo hned po přečtení úvodního upozornění ohledně kopírování. Slečna Babinka vyrazila do světa s odvážným tvrzením:
NEKOPÍROVAT!!
Jinak vás budu muset nahlásit :/a to se mi nechce
budu to totiž psát já z vlastní hlavy =P
Aneb jasná narážka na Blanch, Brabikate a další povídkářky: běžte se zahrabat. My víme, že své texty jen vydáváte za vlastní!!!

Trochu depresivní...bláboly

30. ledna 2009 v 12:47 | Lit

Název: Martine-aneb trochu depresivní povídka
Autorka: Agony
Blog: www.hudba-punk.blog.cz
Typ povídky: depresivní, smutné
Můj komentář: dnešní kritika se sice bude tvářit jako kritika, ale o kritiku vůbec nepůjde:) Chci se spíš věnovat tématu ,,smutné, depresivní povídky" celkově, protože jde o velice zajímavý žánr, který naprosto ovládá mozečky blogových povídkářů a jejich o nic duchaplnější čtenáře. Pokud se s mým názorem na celou věc nebudete ztotožňovat, tak si prdněte do sáčku!:P

Únos, láska nebo úlet??? (Péťa)

24. ledna 2009 v 13:00 | Literník
Název: Únos, láska nebo úlet???
Autorka: Péťa (THPéťa, AngelPéťa a kdovíjakáještěPéťa)
Typ povídky: FF, Tokio hotel
Můj komentář: tahle povídka čekala v Rozepsaných na to, aby byla řádně oglosována. Nakonec se mi do toho moc nechtělo. Uvědomila jsem si, že rubriku Kritiky povídek jsem už dlouho zanedbávala, a tak jsem se rozhodla rozšířit své ,,oběti" o dalšího chudáčka.
Pétinu povídku si rozhodně nenechte ujít, je krátká a nepříliš složitá. Taková milá a vtipná oddechovka:D

Jak snadné....(moje maličkost)

23. ledna 2009 v 12:51 | Literník


Název: Jak snadné....
Autorka: moje maličkost (někdy se slečna podepisuje také jako Alexeja:o))
Typ povídky: FF, Harry Potter, v druhé části se však setkáváme s prvky sci-fi
Můj komentář: tahle povídka byla přímo stvořena k tomu, aby ji mé rádobyvtipné já oglosovalo. Na této povídce oceňuji jistý charakter sci-fi žánru, který naprosto zbožňuji. Malé, ale významné plus pro Mou maličkost (tedy Alexeju.)
Dovoluji si vás opět upozornit na mé chabé zkušenosti a nulový talent v oblasti glosování. Snad se však najde někdo, komu se nová verze povídky bude líbit mnohem víc, než v originálním podání.

Otevřený dopis, IV. část

2. ledna 2009 v 13:56 | Literník

V předchozích článcích jsem nereagovala na všechny argumenty, které proti mému názoru na zmíněném blogu zazněly. Chci se k nim vyjádřit, protože tyto protinázory se netýkají pouze mě, ale ve skutečnosti i jiných blogerů, kteří podle některých závidí jiným velkou návštěvnost, píší nudně, vadí jim pixelky atd... Takže do toho. (Upozornění pro čtenáře: jednotlivé komentáře jsou cenzurovány:o))

Otevřený dopis, III. část

2. ledna 2009 v 13:55 | Literník
Zaostřeno na: www.otevreny-dopis.blog.cz (dále jen OD:o))

Lidé se dělí do několika kategorií podle různých hledisek. Dnes se dozvíte něco málo o třech různých typech lidí dle toho, jak odpovídali na otevřený dopis. Ale abych na ty definice nebyla sama, pozvala jsem si několik školených odbornic, kterým předem děkuji za pomoc, bez níž bych se zcela jistě neobešla:

*Loren_Ladybird*
Nikita Nole:
>>>|Kotono-chan|<<<

Otevřený dopis, II. část

30. prosince 2008 v 9:02 | Literník

Jak jsem psala již včera, některé komentáře odrážely jen poněkud ostře vyřčenou pravdu v dopisu, ale některé mě mile překvapily. Ne tím, že by se Zlé blogerky zastaly, ale tím, že dokázaly chytře a hlavně bez jediného sprostého slova protiargumentovat.

Jsem zlá? Nééé, jinak bych se musela kopnout...

29. prosince 2008 v 22:23 | Literník

Předem oznamuji, že než mě bude chtít někdo urajčatovat k smrti, přečtěte si celý článek. Chápu, že bude patrně dost dlouhý, ale pakliže si jej poctivě přečtete a budete mě chtít stále ještě zfackovat, hrdě nastavím svou tvář:) Pokud přeci jen odmítnete prolouskat se mými žvásty, zkoukněte alespoň poslední odstavec.

Taký dlouhý číst se mi nechce

13. prosince 2008 v 17:05 | Literník
Zaostřeno na: www.lady-fuck.blog.cz

Před časem jsem zaznamenala na blozích nový trend - hodnocení blogů. Od začátku mi přišla všechna hodnocení, jejichž autory byly většinou dívky kolem jedenácti, dvanácti let, velice vtipná. Hodnocení typu: ,,Něco mi tam chybí," ,,De to" ,,Víborný" byla opravdu konstruktivními kritikami, které zcela jistě musely dát zabrat:o)
A tak mě zajímalo, jak by vypadalo takové hodnocení v případě mého blogu. Vyhlédla jsem si LaDy.Kiminku a zapsala jsem se mezi další čekatele. Nejen, že jsem si mohla vybrat ze tří blikajících obrázků, kterými autorka obvykle zdobí celkové ohodnocení (to abyste nebyli překvapeni, až pod perexem spatříte tu růžovou hrůzu), ale podrobnou kritiku jsem měla zhotovenou do necelé hodinky. A jak jsem, přátelé, dopadla? Bídně:(

PovíDka HP (SaNduSska )

14. června 2008 v 16:19 | Literník
Název: PovíDka HP
Autorka: SaNduSska
Blog: www.wizardword.blog.cz
Typ povídky: FF, Harry Potter
Komentář: v počtu chyb sice povídka nezvítězila nad kapitolovkou Puberťačky mno..., přesto jsem často nevěřícně kroutila hlavou. Měla jsem tu čest s tak nepochopitelnými chybami, že jsem začátkem dokonce uvažovala, zda je čeština skutečně mateřským jazykem autorky.

Každý slovo spisovný? Grr...

12. června 2008 v 10:09 | Literník
Zaostřeno na: www.copak.blog.cz
Tentokrát mě opět upoutal jeden zajímavý článek. Čtrnáctiletá Eliška, která se podepisuje pod přezdívkou Shady nebo Elis, se jednoho krásného dne velice nudila a rozhodla se vypsat v krátkém článku, co jí připadá naprosto out, jak nám překládá již v úvodu: ,,Takže...jaksi se zase nudím...a tak sem sepíšu věci,který prostě nejsou in(podle mě!!)...a proč...;)"

Příběh: Emo

10. června 2008 v 13:22 | Literník
Autorka původního textu:
EMOBAYUSKA
Blog: www.muysweth-emo.blog.cz
Glosa: Literník
Typ povídky: emotivní emo-příběh
Komentář: tady je můj první pokus o glosování. Jako svého pokusného králíka jsem si vzala jeden velice zajímavý text, který mě přímo sváděl: ,,Oglosuj mě!!!" Přes mou silnou vůli jsem nemohla tomuto pokušení odolat a pustila se do toho. Doufám, že mě za mou slabost neodsoudíte.

Harry Potter a útěk do minulosti

9. června 2008 v 15:57 | Literník
Na blogu BAMI, který v poslední době navštěvuji celkem často, jsem narazila na několik parádně oglosovaných povídek. Vybrala jsem jednu s názvem Harry Potter a Útěk do minulosti, u které jsem se opravdu velice pobavila. Holt, autorky glosů se ve své práci opravdu vyznají. Další tvorbu Babu a Kami (včetně pokračování Útěku do minulosti) naleznete na jejich blogu, www.bami.blog.cz. Přeji přeji příjemné počtení a autorkám glosů hodně štěstí při jejich příští tvorbě.

Puberťačky mno....(Olushka)

5. června 2008 v 11:14 | Literník
Název: Puberťačky mno...(nejsem si tak docela jistá počtem teček, u každé kapitoly se lišil:o))
Autorka: Olushka (čti Oluška)
Typ povídky: FF, Tokio Hotel
Komentář: bohužel kapacita článku na blog.cz (tedy omezený počet znaků) mi nedovoluje upozornit na všechny chyby v této kapitolovce a pravděpodobně by jeden článek nestačil ani na jeden z dílů. Ale v podstatě jsem ráda, že musím omezit svou kritiku na to nejzákladnější, protože prodírat se takovým hororem dopodrobna by mi přivedlo infarkt...

I na internetu je třeba dávat najevo, kdo a co je nejlepší!

4. června 2008 v 22:11 | Literník
Zaostřeno na: www.vi41.blog.cz
Tentokrát mému zraku neuniknul zajímavý blog slečny Alexandry, která si přezdívá Vi41 (jak poetická to přezdívka:o)) Abych to upřesnila, stránku jako takovou bych patrně ignorovala jako každou jinou tohoto typu, avšak přece jen mi neušel velice zajímavý článek, který stojí za to si přečíst. Je opravdu...obohacující.

Nejlepší z nejlepších

4. června 2008 v 18:57 | Literník
Název: Nejlepší z nejlepších
Autorka: Drusilla
Blog: www.dru.blog.cz
Typ povídky: FF, Harry Potter
Komentář: má první kritika, prostřednictvím které jsem se zaměřila na dílko, které po gramatické stránce rozhodně nepatří mezi buldozery naší krásné češtiny, leč pár chybiček se přece jen našlo...:o)
 
 

Reklama
Reklama