Z tisku

Týdeník Reflex - Krásou proti feminismu

25. července 2009 v 16:03 | Lit
Když jsem si k ranní kávě přinesla Reflex, celkem mě zaujala jeho úvodní stránka: fotografie krásné, mladé blondýnky, angažující se v boji proti feminismu. Což o to, ani já nesdílím přílišné sympatie k radikální skupině žen, které si chtějí vydobýt lepší pozici ve společnosti pomocí zákonů. Bohužel křehká modelka není ta pravá osoba, která by měla svým starším kolegyním vysvětlovat, že dobrého postavení se dá dosáhnout i bez organizace feministek.
A proč? Po přečtení článku, ve kterém se Miss Dominika Hužvárová svěřovala s důvodem založení stránek www.stopfeminisu.cz, jsem zabrouzdala na internet a hledala reakce feministek na aktivitu této krásky. Bohužel, žádná z žen se nesnažila obhájit feminismus, žádná z nich nepřinesla důkazy o tom, jak je v dnešní době pro současné ženy podstatný...
Všechny odpůrkyně těchto internetových stránek nalezly mušku, do níž se s plnou parou opřely: krásná, úspěšná, bohatá, vítězka několika soutěží krásy, shrnuto a podtrženo: NAIVNÍ A HLOUPÁ, nemá nám co do života kecat.
Hužvárová má možná naivní představy a její pohled na antidiskriminační zákon, o jehož nepřijetí žádala všechny poslance, je velice zjednodušený. Každopádně to neopravňuje feministky k tomu, aby své protireakce stavěly pouze na těchto faktech o modelce. Je jednoduché zesměšnit mladou blondýnu, ale uvést skutečné argumenty k původnímu tématu, to žádnou nenapadlo.

Magazín Dnes - Televizní puberťačky

23. ledna 2009 v 14:39 | Literník
V Magazínu Dnes někdy natrefím na velmi zajímavá témata. A zrovna dneska se mi při snídani dostalo do rukou jedno ze starších vydání ze dne 8. ledna tohoto roku, jehož titulek mě naprosto dostal: Televizní puberťačky! Michaela Ochotská a spol. Vedle nadpisu hlavního tématu na mě koukaly čtyři krasotinky z Televizních novin a já si řekla: ,,Tož kurňá, konečně!" Konečně proto, že se přeci jen našel někdo, kdo se rozhodl komentovat zvláštní zálibu Novy strkat do hlavních vysílácích zpráv sic sympatické, leč naprosto nezkušené kopretinky...

Na úvod článku nás autor textu, Jan Malinda, seznamuje s životopisy slavných moderátorů ze západu a dává je do kontrastu s našimi "hvězdami."

History revue

10. června 2008 v 12:44 | Literník
Procházíte se krámkem a narazíte na rozsáhlý regál s časopisy a novinami. Očima projíždíte tituly a nestačíte se divit. Z nejmenovaných bulvárních plátků na vás křičí zaručené novinky o současných vztazích v kruhu naší české smetánky, nejnovější skandály v oblasti politiky a vůbec jedna neuvěřitelnější zpráva vedle druhé. Z jiných časopisů se naopak můžete dozvědět, jaké barvy zrovna frčí, zda je Paris Hilton In nebo Out, jak sbalit svého idola do sedmi dnů...Pokud jste své hledání nevzdali a pokračujete dále, možná budete příjemně překvapeni. Existují totiž naštěstí i takové časopisy, jejichž obsah vás přece jen trochu intelektuálně obohatí. A mezi tyto vzácné kousky patří i ,,nově" magazín History Revue.
 
 

Reklama
Reklama